НТА > НОВИНИ > Новини світу > «Я не бачив проблисків миру»: Прем’єр-міністр Італії поговорив із Путіним

«Я не бачив проблисків миру»: Прем’єр-міністр Італії поговорив із Путіним

486

26 травня відбулася телефонна розмова між прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі та президентом РФ Путіним щодо ситуації в Україні та пошуку вирішення світової продовольчої кризи. 

Про це повідомляє ANSA.

«Я телефонував президенту Путіну з метою запитати, чи можна щось зробити, щоб розблокувати зерно, яке зараз знаходиться на зберіганні в Україні, тому що продовольча криза, яка наближається і вже є в деяких африканських країнах, матиме гігантські масштаби та жахливі гуманітарні наслідки», – розповів Драгі. 

Італійський прем’єр запропонував співпрацю щодо розблокування портів на Чорному морі, проте Путін відповів, що цього недостатньо, щоб вирішити світову продовольчу кризу. 

«Давайте розблокуємо зерно, інакше є ризик що воно зіпсується», – запропонував Драгі. 

Путін тоді відмахнувся, що проблема в тому, що порти заміновані і що Росія готова допомогти подолати продовольчу кризу в обмін на скасування санкцій.

Також, російський лідер підтвердив, що Москва має намір гарантувати безперебійне постачання газу Італії.

«Я не бачив проблисків миру», — сказав Драгі згодом на прес-конференції.

Водночас, як пише ANSA, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відхилив мирний план Італії. 

“Серйозні політики, які хочуть отримати результат і не займаються саморекламою перед своїм виборцем, не можуть пропонувати подібні речі”, – сказав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. 

Окрім того, Лавров заявив, що Італія не надсилала план до Москви, але “те, що з’являється в ЗМІ, щодо передачі Донбасу і Криму під український суверенітет з автономним статусом, викликає почуття жалю”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі