НТА > НОВИНИ > Війна > Ядерна загроза Європі. ЄС чекає на заяву Лукашенка

Ядерна загроза Європі. ЄС чекає на заяву Лукашенка

Немає жодного підтвердження з Білорусі, що розміщення російської ядерної зброї у порядку денному або вже відбувається

306

У Європейському союзі очікують реакції режиму Олександра Лукашенка на ініціативу Росії щодо розміщення в Білорусі ядерної зброї. Якщо Мінськ підтвердить ці наміри, то це «не залишиться без уваги».

Про це заявив на брифінгу речник Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано.

«На цій стадії дуже важливо відкинути це оголошення Путіна та бачити, що саме скаже про це білоруський режим Лукашенка, який, до речі, вже є співучасником цієї жорстокої агресії. Розміщення ядерної зброї в Білорусі могло б означати ескалацію, загрозу для європейської безпеки, що не залишиться без відповіді з боку європейських країн», – попередив він.

На запитання, якими можуть бути санкції Євросоюзу у відповідь, речник Єврокомісії сказав, що якщо це трапиться, то будуть наслідки.

«Якщо розміщення зброї насправді відбудеться, то це пряма загроза для європейської безпеки. Але ми поки що не бачили жодного підтвердження з білоруської сторони про те, що такий крок у порядку денному або вже відбувається», – зазначив Петер Стано.

Нагадаємо, що в Міністерстві закордонних справ Китаю прокоментували намір Росії розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі. Пекін заявив, що ядерну війну не варто розв’язувати за жодних обставин.

Мобілізацію в Україні можуть посилити, якщо Білорусь все ж отримає від Росії ядерну зброю. Проте наразі в Україні не ставляться серйозно до погроз російського диктатора Володимира Путіна.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"