НТА > НОВИНИ > Війна > Ядерний статус Росії не має бути «дозволом на несправедливість», – Зеленський

Ядерний статус Росії не має бути «дозволом на несправедливість», – Зеленський

Потрібно реформувати міжнародні інституції для відновлення справедливості

459

Президент України Володимир Зеленський прокоментував загрози Росії застосувати тактичну ядерну зброю або іншу зброю масової поразки, зокрема, хімічну.  Зокрема, він зазначив, що потрібно реформувати міжнародні інституції для відновлення справедливості.

Свою позицію він озвучив на виступі по відеозв’язку на Дельфійському форумі у суботу, 26 березня.

 «Зараз у світі серйозна дискусія на політичному рівні, що робити, якщо Росія застосує тактичну ядерну зброю або іншу зброю масової поразки, зокрема, хімічну», – зазначив Зеленський.

За словами президента, «несправедливість – це те, що Росія робить проти нас, проти України, користуючись своїми привілеями у міжнародних організаціях, а також страхом застосування ядерної зброї, страхом, який Росія спеціально постійно розповсюджує».

Він нагадав, що у 90-х роках минулого століття Україна віддала 3-й за потужністю ядерний арсенал.

«В обмін на це наша країна отримала письмові обіцянки безпеки від найсильніших держав світу, у тому числі від Росії», – наголосив президент, зауваживши, що одна з цих країн і напала на Україну.

За словами Зеленського, після таких подій, можливо, «інші держави теж зроблять висновок, що їм потрібна ядерна зброя».

«Нам потрібна реальна реформа міжнародних інституцій, механізмів ООН, щоб гарантувати безпеку. Щоб той, хто у 28 разів більший, не думав, що може дозволити собі все, що завгодно, і щоб ядерний статус держави не слугував їй дозволом на будь-яку несправедливість проти інших держав», – повідомив Президент України.

Нагадаємо, що заступник секретаря Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв повідомив, що Росія може застосувати ядерну зброю у чотирьох випадках. Детальніше читайте тут. 

Зазначимо, що міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан нагадав президенту Росії Володимиру Путіну про наявність ядерної зброї у НАТО. Такою виявилася його реакція на погрози Путіна заходу.

Центр протидії дезінформації РНБО попереджає про можливу підготовку ворогом хімічних атак.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі