НТА > НОВИНИ > Суспільство > Як Covid-19 вплинув на тривалість життя українців. Дослідження

Як Covid-19 вплинув на тривалість життя українців. Дослідження

446

Показники надлишкової смертності протягом перших восьми місяців 2021 року перевищили відповідні значення за минулий рік. У середньому за п’ять років із січня по серпень помирало по 393 тисячі людей, а цього року — 440 тисяч.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані Держстату.

Дослідники зазначають, що за вказаний період у 2021 році надлишкова смертність сягнула рівня у понад 46 тис. осіб. Це більше, ніж у 2020-му, коли надлишкових смертей було понад 32,6 тис. осіб.

Як пояснили аналітики, надлишкова смертність означає перевищення кількості смертей над очікуваним показником. Для оцінки рівня цього показника дослідники використовували середні щомісячні дані за п’ять років до початку пандемії Covid-19 – із 2015-го до 2019-го. З’ясувалося, що у середньому за п’ять років із січня до серпня помирало по 393 тисячі людей, а цього року – 440 тисяч.

«I в поточному, і в минулому році показник надмірної смертності помітно перевищує втрати від коронавірусу», – йдеться у повідомленні.

Відтак, аналітики дійшли висновку, що надлишкова смертність вказує не лише на кількість померлих через Covid-19 та його наслідки – за їхніми словами, пандемія впливає також й на інші причини смерті.

«В умовах перевантаженості лікарень багато українців з іншими важкими хворобами не отримують вчасно необхідного лікування», – зазначили в Опендатабот.

Нагадаємо, що за добу 4 листопада в Україні зафіксовано 26 488 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Сталося 696 летальних випадків.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі