НТА > НОВИНИ > Суспільство > Як не загубити рукавиці взимку. Топ-5 практичних порад

Як не загубити рукавиці взимку. Топ-5 практичних порад

Рукавиці захищають руки від холоду та сухості, а також володіють певною містичною історією

543

Рукавиці – невід’ємний елемент одягу взимку, який захищає наші руки від холоду та сухості.

За прогнозами синоптиків, у лютому ще варто очікувати мінусових температур – в середньому до -4 градуси, не обійдеться і без снігу. Тож не завадило б ще перевірити, чи є у вашому гардеробі рукавиці, адже за статистикою, їх гублять найчастіше.

Практичні поради, як не загубити цей елемент одягу в холодну пору року,  які зміни чекають у житті, якщо ви таки втратили чи знайшли цей аксесуар, а також про правила догляду за руками взимку – читайте у матеріалі NTA.

Як не загубити

Напевно, немає людини, яка б ніколи не губила рукавиці. Їх гублять просто на дорозі, коли знімають, намагаючись відповісти на телефонний дзвінок,  рукавиці забувають у таксі чи у кафе, вони випадають із кишень, або ми їх просто забуваємо поставити у сумку…

Деякі люди настільки стомилися думати ще й про рукавиці, що перестали їх носити. І якщо відсутність парасольки добре відчутна під час проливного дощу, то відсутність рукавиць – під час морозу, який добряче «пощипує» пальці рук.  Відомо, що у наших пальцях – нервові закінчення, саме тому вони такі чутливі до холоду та дотиків. І якщо ви не хочете купляти безліч кремів від сухості шкіри, або ще гірше – лікувати обмороження, то краще все-таки скористатися декількома порадами та спробувати не загубити цей важливий атрибут одягу.

Дуже зручні та модні сьогодні залишаються рукавиці зі шнурком. Цей метод дійшов до нас від діда-прадіда. Якщо колись бабусі пришивали своїм внукам гумку до рукавичок та протягували її між рукава курточки, то тепер усе простіше – такі комплекти уже є готові в магазинах. Ба більше, їх навіть удосконалили – вони зі змінним шнурком.

Це чудовий варіант, коли ви часто знімаєте рукавиці, або катаєтеся в горах на лижах чи санках. Вам не потрібно думати у яку кишеню ви їх поставили чи де залишили, ваші рукавички завжди будуть з вами.

Також є ще один варіант – це рукавиці з клапаном.

Їх добре купляти, коли ви любите попити каву в місті на свіжому повітрі, у них легко відчиняти квартиру, користуватися мобільним телефоном чи досягати щось з сумочки. Ви у потрібний момент просто знімаєте «клапан» і усі пальці у вас стають вільні. Коли мороз – надягаєте його назад. Тобто це рукавиці для активних людей, яким увесь час необхідні їхні пальці в дії.

Ще один варіант, це уже більше для поїздки в гори – рукавиці, які затягуються міцно на зап’ястку.

У них дуже тепло. Вони призначені для довгих прогулянок. Міцно затягуються на зап’ястку для того, щоб не сповзли з руки та не загубилися, бо у горах – це дуже небезпечно.

Для того, щоб не загубити рукавиці в горах необхідно дотримуватися таких порад експертів під час вибору:

«Теплі рукавиці мають одягатися легко і захищати не тільки долоню, а й стик руки з манжетою від холоду та снігу. Вони  можуть бути двох типів – «легшими» або «міцнішими».

Завдання «легше» –  бути компактним варіантом швидкого утеплення. Займати мало місця і ваги, але бути доступними в будь-який момент. І добре гріти, звісно.

Завдання «міцніше» –  захистити при продираннях серед дерев або на скелях. Добре триматися на руці. Мати можливість витирати окуляри».

Якщо ж ви часто гуляєте з дитиною коляскою, то вам необхідні муфта / рукавиці. Ви закручуєте їх навколо ручки коляски і сміливо можете долати далекі відстані. По-перше, у них дуже тепло, а по-друге, вони практичні – завжди можна легко витягнути руки.

Також таку муфту можна носити замість рукавиць. Це зручно тому, що не потрібно постійно знімати / одягати рукавички. Красиво – бо це еко-хутро, яке не покидає модні тренди. А ще муфта має потаємну кишеню, в яку можна покласти телефон, ключі та інші дрібнички. Всередині – атласна підкладка, а також знімається ланцюжок.

Тобто, щоб не загубити рукавиці головне –  вибрати їх під свій стиль життя чи певну подію.

Історія та містичність рукавиць

Історія рукавиць налічує кілька тисяч років. У гробниці єгипетського фараона Тутанхамона були виявлені найдавніші рукавички.

Вони також існували в Давньому Єгипті, і служили символом високого становища. І виглядали перші рукавиці  просто: наче невеличкі мішечки для рук, котрі зав’язували на зап’ястях. Пізніше у цих «мішечках» зробили окремий виступ для великого пальця. Вчені вважають, що саме у таких рукавицях тоді працювали жінки, аби не бруднити рук.

У середньовіччі цей аксесуар уособлював частину тіла людини і був своєрідним заставою, яку використовували в судових спорах і в лицарських турнірах.

Також дами дарували своїм обранцям вишукані рукавички в знак того, що вони віддають коханій людині свою «руку».

Ще з давніх часів рукавиці мали безпосереднє відношення до всіх подій, які відбуваються у житті. Тому їм надається певна містична роль, і вважають, що якщо втратити чи знайти рукавичку, то це певний знак, який попереджає про ті чи інші доленосні події  у житті людини.

Вважають, що для того, щоб доля склалася благополучно, люди повинні обирати цей виріб точно за розміром руки. Одягаючи на руку річ, яка не відповідає габаритам руки, людина як би приміряє на себе чужу долю.

А якщо ж ви втратили цей атрибут одягу, то варто чекати великих змін у житті, які можуть бути сприятливі або несприятливі, а також служити попередженням про небезпеку.

Народні забобони

Втратити рукавичку

Існує багато прикмет та забобонів, якщо людина втрачає рукавички, ось декілька з них:

  • Якщо діти втрачають аксесуари, то це до невеликого нездужання.  Якщо дорослі втратили рукавичку – до фінансових втрат.
  • Якщо хтось із закоханої пари загубив рукавичку, то біда може постукати в будинок і внести в  ідилію відносин розлад.
  • Також вважають, що втрата рукавичок пророкує зміни в професійному житті.
  • Якщо рукавички були забуті в будинку друзів, то з ними будуть натягнуті відносини або сварки.
  • Забута річ в будинку коханої людини – до обману.
  • Якщо втратити аксесуари на вулиці, можна загрузнути в боргах.
  • Небезпечно втрачати особисті речі на перехресті або на жвавій дорозі, бо це до швидких неприємностей.
  • Втратити речі біля кладовища – до хвороби, а біля церкви – до одужання.
  • Також забута в церкві рукавиця обіцяє приємні новини.
  • Якщо рукавички пропали біля річки або іншої водойми, незабаром чекати звістки здалеку.
  • Важливо, що якщо пропажа незабаром знайшлася біля будинку, то лихо вас обминуло. Це хороший знак, після якого можна починати важливі проекти.
  • Якщо забути обидві рукавички і повернутися за ними в чужий будинок – до зниження по службі.
  • Знайти свої рукавички в порваному вигляді – до поліпшення якості життя.

Знайти рукавиці

  • Знайдені рукавиці говорять про зміну місця проживання. Якщо знайшли пару рукавиць, то переїзд буде швидким і приємним.
  • Знайти стару рукавицю – до бідності і постійних боргів.
  • Знайти дитячі рукавички – до дрібних неприємностей.
  • Виявити біля будинку одну рукавичку – до самотності: не можна брати знахідку в будинок.
  • Якщо знайшли чужі речі на дорозі після заходу сонця, чекайте неприємної розмови: близька людина повідомить погану новину.
  • Якщо знайшли нові запаковані рукавички, чекайте сюрпризів і подарунків від близької людини.

Правила догляду за руками в зимовий період

Рекомендації про те, як правильно доглядати за руками в зимовий період надає косметолог Лариса Бухтоярова.

Вона зазначає, що найважливіше у догляді за руками – це захист рук від морозу.

«Дуже важливо завжди носити рукавички або рукавиці: навіть тоді, коли вам здається, що зараз на вулиці недостатньо холодно і морозно. Повірте: витрата крему в цьому випадку досить відчутно зменшиться. Крім цього, рукавиці або рукавички прекрасно захищають від вітру», – повідомляє вона.

Головне в догляді за руками (і не тільки), за її словами, це регулярність. Лариса Бухтоярова зазначає, що мало один раз намазати руки кремом, це потрібно робити регулярно.

«Тому заведіть на своє робочому столі крем для рук, масло для кутикули. Нехай креми будуть у вас і вдома, і на роботі», – рекомендує косметолог.

Також вона радить мити руки водою кімнатної температури.

«Гаряча вода відкриває пори, а в зимовий період це – не найкращий спосіб зберегти шкіру оксамитовою. Вода, яка залишається на поверхні рук, випаровується разом з внутрішньої вологою, залишаючи шкіру сухою і збезводненої. Завжди мийте руки ледве теплою водою, а потім насухо витирайте рушником», – зазначає Лариса Бухтоярова.

Вона рекомендує використовувати скраб для рук приблизно раз в два тижні і відразу ж після змивання наносити хороший, жирний крем.

«Кутикула – це та ділянка, який пересушується найчастіше. Навіть якщо ви практикуєте обрізний манікюр, обов’язково обробляйте кутикулу маслом: так вона завжди буде виглядати максимально охайно. Наносити на кутикулу масло потрібно хоча б раз в день» , – повідомляє косметолог.

Крем, за її словами, це обов’язковий пункт програми. Крем повинен бути хорошим, в міру легким, в міру жирним. Наносити його необхідно так, щоб він максимально добре вбирався, він не повинен залишатися на поверхні.

Також косметолог радить не забувати пити більше води, правильно харчуватися і приймати вітамінні комплекси: це безпосередньо впливає на ступінь зволоженості шкіри.

Лілія Чміль 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"