НТА > НОВИНИ > Суспільство > Як “співають” тюлені. Українські полярники записали супер-аудіо

Як “співають” тюлені. Українські полярники записали супер-аудіо

“Співи” тюленів Ведделлів мають 9 типів звуків

508

Українські вчені записали «співи» тюленів в районі станції «Академік Вернадський». Проте свої вокальні здібності тварини демонструють неспроста.

Про це розповіли науковці на сторінці Національного антарктичного наукового центру.

Так, українські вчені навесні, під час сезону розмноження Ведделлів (з вересня до листопада), цілодобово записували підводні співи тюленів.

«Для цього в двох протоках біля нашого острова в лунках, які активно використовували тварини, були встановлені 2 акустичні рекордери. Дослідники отримали численні записи самців, самиць і дитинчат», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, тюлені Ведделла чудово пристосовані до життя в одному з найхолодніших регіонів планети. Вони здатні затримувати подих та залишатися під водою майже півтори години поспіль, пірнаючи на глибину понад 600 м. Щоб ковтнути повітря, вони роблять лунки або використовують тріщини в кризі.

Нещодавно з’ясувалося, що їхні «співи» мають 9 типів звуків. Крім того, раніше вважалося, що ластоногим високочастотні звуки не притаманні.

«Це різні «цвірінькання», «свисти» і «трелі», що іноді навіть нагадують звуки бластерів із «Зоряних війн». Десь п’ята частина підводних співів відбувається на частотах, вищих за діапазон людського слуху, – від 20 до 50 кГц, а деякі можуть сягати 200 кГц», – йдеться в повідомленні.

Як кажуть науковці, існує припущення, що зворотнє відлуння таких звуків дозволяє Ведделлам орієнтуватися у просторі під час антарктичної зими.

«Хоч ці тюлені і мають гарний зір, але коли світла немає кілька місяців, то їм потрібен інший спосіб отримання базової інформації про навколишній світ, наприклад, щоб знаходити лунки або здобич», – кажуть вчені.

Крім того, свої співи тюлені можуть використовувати для спілкування з іншими особинами, не приваблюючи хижаків (оскільки високочастотні звуки долають менші відстані, ніж низькочастотні).

Загалом аналіз «співів» дозволить отримати нову інформацію про звуки та підводні комунікації тюленів, зокрема в ультразвуковому спектрі. Також ці дослідження допоможуть встановити особливості вокалізацій тварин різного віку і статі та з’ясувати, чи відрізняються діалекти тюленів Ведделла з районів архіпелагу Вільгельма (тобто поблизу «Вернадського») та моря Росса (Західна Антарктика, де проводять дослідження вчені з американської станції «Мак-Мердо»).

Нагадаємо, що 19 грудня біля станції “Академік Вернадський” в Антарктиді зафіксували рекордну кількість опадів – за ніч випало під три метри снігу.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі