НТА > НОВИНИ > Суспільство > Як святкувати Різдво українцям під час війни. Думка відомого священника

Як святкувати Різдво українцям під час війни. Думка відомого священника

“Очевидно, що ці свята, Різдво будуть іншими. Напевно, багато традицій упустимо”

791

Чи відзначати зимові свята, як святкувати Різдво, коли триває війна, тисячі українців втратили домівки і рідних, коли десятки тисяч військових у надскладних умовах боряться з агресором, – ці питання зараз задає собі багато хто.

Пропонуємо думку відомого львівського священника, доктора богослов`я та патристичних наук, УГКЦ о. Юстина Бойка.

“Очевидно, що ці свята, Різдво будуть іншими. Як це вже було під час Майдану у 2014 році. Напевно, багато традицій упустимо.  Зокрема, й багаті святкові столи. Адже чимало родин так і не зможуть повністю зібратися разом удома. Хтось воює, хтось волонтерить, хтось ще й досі перебуває закордоном. Але якраз ці свята об’єднають нас у глибокій вірі до Бога. Бо навіть якщо не буде звичних традицій чи навіть різдвяної вечері, – то все-таки є вогник у душі, що Бог нас провадить. І це є головне відчуття, з якого може початися і реформа календаря, і ставлення до свят”, – сказав о. Юстин Бойко в ефірі “Говорить Великий Львів”.

На його переконання, такі перезавантеження віри є важливими: коли втрачаються через неможливість їх реалізувати певні обряди, залишається людина і Бог. І це, каже, і “будуть правдиві свята”.

Нагадаємо, після дискусій у Києві таки вирішили встановлювати головну святкову ялинку країни. Як пояснив рішення міський голова столиці Віталій Кличко, гучних і масових святкувань не буде, але “скасовувати Новий рік та Різдво ніхто не збирається, і атмосфера Нового року повинна бути. Не можна дозволити Путіну вкрасти наше Різдво”.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі