НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У сусіда горить: як відключають світло та чому не у всіх, – пояснення Львівобленерго

У сусіда горить: як відключають світло та чому не у всіх, – пояснення Львівобленерго

Абсолютно всім потрібно бути готовим до можливих відключень електроенергії, у тому числі без попередження і довготривалих

788

У “Львівобленерго” пояснили, чому у деяких будинках світло взагалі не відмикають, а за іншими адресами відімкнення електроенергії відбуваються постійно і на тривалий час.

Передусім наголосили, причиною відключень у всіх регіонах нашої держави є масові ракетні обстріли російськими окупантами енергетичних об’єктів – електричних станцій, які виробляють електроенергію, а також підстанцій і ліній, через які передається вироблена електроенергія.

Якщо подачу електроенергії відновили незабаром після обстрілів – це не означає, що в електромережі все добре. Резервні схеми не витримують великого навантаження, яке тільки зростає із похолоданням.

Чому у сусіда є світло, а у мене нема

Вимкнення електроенергії не у всіх споживачів можливе в таких ситуаціях:

  • під час формування графіків насамперед враховують наявність на лінії електропередачі об’єктів критичної інфраструктури, медичних закладів, а також можливість швидкого оперативного відключення та включення електроенергії, оскільки це безпосередньо впливає на запобігання розвитку системної аварії;
  • конфігурація розподільних електромереж побудована таким чином, що частина споживачів можуть бути підключені до лінії, від якої заживлено об’єкт критичної інфраструктури, якого не вимикають, через це електроенергія присутня і у цих споживачів;
  • ПрАТ «Львівобленерго» не вмикає/вимикає вуличне освітлення, це питання в компетенції місцевих органів влади (ОТГ);
  • вивіски магазинів чи окремі будинки використовують електроенергію через наявність альтернативних джерел живлення (генератори, акумулятори тощо).

Варто зазначити, що, за даними “Львівобленерго”, з усього споживання електричної енергії в підприємстві  — 25% належать до об’єктів критичної інфраструктури, які дозволено вимикати лише після введення спеціального графіку аварійного відключення.

“Решта 75% споживачів підпадають під застосування графіків аварійного відключення (ГАВ) та графіків погодинних відключень (ГПВ). ГАВ розподілено на десять рівномірних черг, ГПВ відповідно на 3 рівномірні черги (групи). Оскільки графіки і ГАВ, і ГПВ мають різне призначення для застосування, всі споживачі, які підпадають під дію ГАВ, автоматично також підпадають під дію ГПВ, тобто ці графіки є перехресними”, – пояснили на підприємстві.

«Укренерго» дає розпорядження застосовувати ті чи інші відключення. Така вказівка може надійти у будь-який час, в залежності від ситуації в енергосистемі України. Оператори систем розподілу, в тому числі «Львівобленерго», зобов’язані негайно виконувати ці розпорядження.

Якщо не обмежувати електропостачання за рішенням «Укренерго», це може призвести до розбалансування енергосистеми і так званого «блекауту». Тоді електропостачання зникне в усіх і на його відновлення можуть піти тижні та місяці.

Відповідно до графіку погодинних відключень споживачі поділені на три групи. На сайті ПрАТ «Львівобленерго» у розділі «Чому немає світла» ви можете дізнатись, до якої групи належить ваш будинок:

  • за допомогою сервісу пошуку групи відключень – введіть свій населений пункт, вулицю та номер будинку; за необхідності уточнення – особовий рахунок (для населення) або номер договору (для непобутових клієнтів);
  • або знайти свою адресу у сформованих файлах з переліком споживачів трьох груп;
  • також таку інформацію можна отримати у кол-центрі.

Наразі погодинний графік у разі його задіювання для Львівщини виглядає так:

Щодня інформацію про введення тих чи інших обмежень електропостачання повідомляє НЕК «Укренерго» та «Львівобленерго» на своїх офіційних сайтах, сторінках у соцмережах, кол-центрі, у ЗМІ.

Абсолютно всім потрібно бути готовим до можливих відключень електроенергії, у тому числі без попередження і довготривалих. Адже ситуація в енергосистемі дуже складна і російські окупанти продовжують атакувати енергетичні об’єкти.

Нагадаємо, що наразі в Києві відмовилися від аварійних відключень електроенергії та перейшли до планових. Але розглядають різні сценарії, у тому числі і повне відключення.

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс прибув до Києва з офіційним візитом. Він провів у столиці України низку зустрічей.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі