НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Які два напої допомагають при коронавірусі. Поради лікаря

Які два напої допомагають при коронавірусі. Поради лікаря

Лікар підготував рекомендації для хворих на амбулаторному лікуванні

485

Головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич, який підготував рекомендації для хворих на амбулаторному лікуванні, повідомляє, що хворим на коронавірус рекомендовано пити зелений чай та чорничний сік.

Про це він написав у фейсбуці.

 «Режим дня, як і при усіх вірусних захворюваннях – спокій, провітрювання приміщення, рясне пиття. Особливо хотілося б відзначити зелений чай та чорничний сік.

Рекомендують їсти легкозасвоювані продукти, фрукти, овочі»,– повідомив Юрій Ромаскевич.

Він також перелічив поширені симптоми при коронавірусі: сухий кашель, нежить і температура вище 38°C, а також можливі інші прояви – задишка, втома, біль у м’язах, суглобах та горлі, головний біль.

Він зауважив, що у багатьох хворих можуть на деякий час порушуватися нюх та смак.

Рідше, за його словами, зустрічаються нудота, біль у животі, діарея, запалення слизової оболонки очей, збільшення лімфатичних вузлів та сонливість.

«При особливо важкому перебігу проявляється запалення легень, тоді пацієнтів необхідно лікувати у відділенні інтенсивної терапії», – зауважив Юрій Ромаскевич.

Окрім того він наголосив, що симптоми та їх прояви варіюють у різних людей.  І зауважив, що «типових» симптомів, за якими можна однозначно визначити COVID-19, не існує.

«Принципово важливий зв’язок появи цих симптомів із наявністю позитивного тесту на COVID-19 у людей, з якими ви близько спілкуєтесь. Зверніться до вашого сімейного лікаря і зробіть швидкий тест на антиген. Якщо це неможливо, придбайте такий тест і зробіть його самі. Зателефонуйте до вашого сімейного лікаря (нема потреби йти у поліклініку, наражаючи на ризик здоров’я інших людей) та отримайте необхідні рекомендації», – зазначив Ромаскевич.

Якщо підтвердився коронавірус, але відсутні симптоми або проявилися лише легкі симптоми, можна вилікуватися від інфекції в домашніх умовах. На цей час слід самоізолюватися.

«Рішення про завершення домашньої ізоляції приймає ваш сімейний лікар. Однак ви повинні залишатися на самоізоляції, поки не мине 10 днів після виникнення перших симптомів і покращення поточних симптомів не спостерігатиметься протягом як мінімум 48 годин», – рекомендує лікар.

За його словами, величезна кількість питань виникає у пацієнтів щодо підвищення температури тіла – «збивати чи не збивати, чим збивати». Підвищення температури тіла при COVID-19 однозначно потребує корекції при цифрах вище 38 градусів за Цельсієм.

«Не треба нормалізувати її, потрібно намагатися тримати її на рівні не вище 38,5, періодично приймаючи жарознижувальні засоби. Які? Вибір препарату, золотий стандарт – парацетамол або ібупрофен, хоча особисто мені більше подобається друге.

Підвищення температури тіла вище 39 градусів за Цельсієм, попри вжиті заходи, однозначно вимагає виклику карети швидкої допомоги, зазначив він», – зазначив Ромаскевич.

Він також звернув увагу, що найчастіше гостра коронавірусна інфекція супроводжується ураженням легень та зниженням сатурації (показник насичення крові киснем), для її визначення користуються спеціальним приладом – пульсоксиметром.

«Безпечний рівень сатурації 95% та вище, 94% і нижче – підстави для виклику карети швидкої допомоги. У рекомендаціях МОЗ та ВООЗ цього немає, але я б рекомендував що-небудь із назофарингеальних антисептиків (наприклад – лісобакт) та полоскання горла, носа для зниження вірусного навантаження на слизові оболонки», – уточнив Ромаскевич.

Також він підкреслив, що все інше – від антибіотиків до стероїдів може призначити лише лікар.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я України скоротило терміни лікування пацієнтів з COVID-19. Відтак, українці зможуть швидше завершити самоізоляцію. Раніше пацієнт з коронавірусом мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або від дати забору матеріалу на тестування. Повторне тестування могли проводити не раніше 10 днів з моменту появи симптомів або позитивного тесту. Тепер повторне тестування можна проводити уже через п’ять днів з дня появи симптомів або позитивного результату ПЛР.

Нагадаємо, що за добу 7 лютого в Україні зафіксували 34 353 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі