НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Якість зброї компенсують кількістю, хоча старі ракети небезпечні і для росіян, – військовий аналітик

Якість зброї компенсують кількістю, хоча старі ракети небезпечні і для росіян, – військовий аналітик

Старі ракети, як десятиліттями пролежали на складах, вибухають на пускових установках. Частина падає десь по дорозі до цілі. І тільки частина долітає

1245

Якщо із сучасною зброєю в Росії зараз справді вже може виникнути дефіцит, то старого ще радянського озброєння в РФ дуже багато і країна-агресорка буде його активно використовувати. Щоправда, ракети зі старих складів небезпечні навіть для самих росіян.

Нинішній збройний потенціал Росії описав керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія XXI Павло Лакійчук в спецефірі NTA.

Він наголосив, що мобілізаційний потенціал ворога дуже великий, а запаси старої і радянської зброї невичерпні. Та річ у тім, що в лютому-березні Росія кинула на Україну всі свої найкращі сили. Відтак значна частину надсучасної зброї вже знищена.

«Був великий розхід через високу інтенсивність боїв. З якісною надсучасною зброєю в Росії справді є проблеми, але вони це компенсують наявністю старої зброї  ще 1960-1970-х років. Це і «Мста», і «Точка» і «Урагани». Але для цієї зброї не важливо, чи вона стара. Це все рівно і артилерійські і ракетні обстріли наших територій. Водночас ця стара зброя є небезпечною і для самих росіян. Наприклад, старі ракети, як десятиліттями пролежали на складах, вибухають на пускових установках. Частина падає десь по дорозі до цілі. І тільки частина долітає. Якість заміняється кількістю», – розповів Павло Лакійчук.

За його словами, зараз є дуже актуальним питання термінів надходження нової зброї в Україну, адже коли наша армія зможе у відповідь застосовувати більш сучасне озброєння, яке має більшу дальність стрільби, то зможемо ефективно знищувати ворожі батареї.

«Але для цього також потрібен час і формування резерву. А часу дуже багато у нас нема. Тому не треба робити далекоглядних і прогнозів. Війна складається з битв: ситуація складна, місцями – критична, місцями – ми контратакуємо. Давайте виграємо цю битву, а далі буде наступ. Якщо ж ми її програємо, то наступної битви не буде. Україна з 24 лютого веде першу оборонну операцію і досить успішно на певних напрямках. Саме успіх оборонної операції може перейти в успіх наступальної операції», – наголосив військовий аналітик.

Нагадаємо, що ще в кінці квітня українці зафіксували, що Росія почала використовувати у боях старе озброєння – передусім артилерію. За даними Генштабу ЗСУ, росіяни через великі втрати в Україні, почали діставати із баз зберігання техніку радянського виробництва, яка перебувала у сховках з 1970-х років.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі