НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Якщо друга доза була пів року тому, не зволікайте з бустерною, – епідеміологиня

Якщо друга доза була пів року тому, не зволікайте з бустерною, – епідеміологиня

Епідеміологи радять не затягувати із введенням бустерної дози

541

Новий штам “Омікрон” уже домінує в Україні, відтак, у небезпеці передусім перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19. Та навіть тим, хто зробив два щеплення варто задуматися над бустерною дозою.

Про те, чи захищатиме щеплення від нового варіанту вірусу «Омікрон» розповіла в коментарі для NTA епідеміологиня Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Оксана Пушкарьова.

За словами епідеміологині, вірус змутував, але це не означає, що вакцина не є ефективна проти “Омікрону”.

“Рік тому вакцина захищала на 95% від ураження. Потім змінився вірус – і показник знизився  до 90%. Є дослідження, що від Омікрону також трішки зменшилася – до 89%. Але це не означає, що вакцина не захищає від важкого перебігу і від смертності . Вона захищає”, – каже епідеміологиня.

Епідеміологи радять не затягувати із введенням бустерної дози вакцини. Особливо це стосується тих, хто пройшов повний курс вакцинації 6 місяців тому, оскільки зараз вони є менш захищені від “Омікрону”.

“Пів року пройшло. Потрібно імунну відповідь ще однією дозою вакцини підсилити. Якщо людина інфікована, незалежно яким штамом, то імунна система буде мати готові антитіла”, – пояснила Пушкарьова.

Епідеміологиня також зауважила, що захворюваність на коронавірус висока у кожній країні, проте дивитись потрібно саме на показники смертності та госпіталізацій.

“Потрібно дивитись передусім на показник смертності  і госпіталізацій. Саме цей показник в інших країнах не є високий. Захворюваність висока у кожній країні, але вакцинацією ми захищаємося не від захворювання, а від важкого перебігу і смертності. Якщо дивитись на статистику госпіталізацій та смертності в Україні, то у 95% випадках – це люди, які не вакцинувались”, – додала експертка.

Бустерна доза

Ще у грудні минулого року Міністерство охорони здоров’я України прогнозувало запуск бустерного щеплення на середину січня 2022 року через спалах нового штаму “Омікрон”.

А вже з 6 січня Україна дозволила бустерну (третю) дозу проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Станом на 18 січня бустерну дозу отримали вже 113 560 людей.

Як пояснила кЛьвівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко-Тімко у коментарі NTA, введення бустерної дози, особливо на основі м-РНК-вакцин (Moderna або Pfizer) зменшує ймовірність захворювання українців на коронавірус.

МОЗ рекомендує ввести бустерну дозу від 6 до 9 місяців від дати другого щеплення від COVID-19.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі