НТА > НОВИНИ > Новини світу > Японія закликає своїх громадян покинути Україну

Японія закликає своїх громадян покинути Україну

Японія також просить припинити поїздки в Україну з будь-якою метою

262

Японія закликала своїх громадян покинути територію України через загрозу нового вторгнення Росії.

Про це повідомляється на сайті NHK.

Так, у ніч на 11 лютого Міністерство закордонних справ Японії заявило, що ситуація в Україні, ймовірно, погіршиться. Йшлося про початок спільних військових навчань Росії та Білорусі біля кордонів з Україною. МЗС Японії оголошує небезпеку до найвищого четвертого рівня, і закликає японців, які перебувають в Україні, негайно залишити країну.

«Ми також просимо припинити поїздки в Україну з будь-якою метою”, – йдеться в поідомленні.

За даними МЗС, станом на 11 лютоого, в Україні перебувають близько 150 японців.

Нагадаємо, що напередодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що радить неосновному персоналу дипмісії РФ в Україні покинути країну на якийсь час.

Натомість міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував заяву Лаврову про можливу евакуацію російських дипломатів з України. За його словами, “цю заяву потрібно розглядати у контексті поширюваного Росією наративу про те, що саме Україна готує якісь агресивні дії, якусь наступальну операцію”.

“Тому вони намагаються таким чином продемонструвати, що їхні дипломати знаходяться у “небезпеці”, і вони потребують захисту. Все це зараз така гра наративів і боротьба за те, хто переможе у грі під назвою “Хто винен?” – сказав Кулеба.

Раніше у ЗМІ з’явилась інформація, що Білий дім схвалив план Пентагону, згідно з яким війська у Польщі будуть допомагати американцям в Україні евакуйовуватись у разі вторгення Росії. Натомість офіційні представники адміністрації Байдена спростували інформацію про нібито розгортання в Польщі військової місії для допомоги в масовій евакуації американських громадян з України.

Раніше про можливість виїзду з України американців заявив Державний департамент США. Згодом таку ж заяву зробило і посольство Великої Британії. При цьому польський уряд наразі не планує евакуацію родин своїх дипломатів із території України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі