НТА > НОВИНИ > Війна > Є хитрощі, як боротися з тактикою випаленої землі. Боєць «Легіону Свободи» з Луганщини

Є хитрощі, як боротися з тактикою випаленої землі. Боєць «Легіону Свободи» з Луганщини

814

Ворог, як і в Рубіжному та Сєвєродонецьку, знищував кожну будівлю в Лисичанську, використовуючи тактику випаленої землі.

Про це в ефірі телеканалу NTA розповів Лейтенант Нацгвардії, заступник комбата “Легіону Свободи”, Володимир Назаренко.

“Я хотів би звернути увагу, що найгарячіша фаза у Сєвєродонецьку тривала близько місяця – з кінця травня і по кінець червня. А загалом оборона Сєвєродонецька почалася ще після того, як закінчилася оборона Рубіжного, де було майже повне оточення угрупувань. Ситуація повторилася так само і в Лисичанську. Єдине що не в таких масштабах, як в Сєвєродонецьку чи Рубіжному, коли противник знищував кожну вулицю, кожну будівлю”, – зазначив заступник комбата “Легіону Свободи”.

За його словами, ворог використовує тактику випаленої землі, знищуючи будівлю за будівлею.

“Я не хотів би розповідати, яка випрацювалася у нас ефективна тактика по обороні, і якби було сполучення з Сєвєродонецьком у вигляді мостів, понтонів, то ми б говорили не про проблему тактики випаленої землі, а про те, як ЗСУ і Нацгвардія звільняють решту територій Сєвєродонецька…Є певні хитрощі, як боротися з цією тактикою випаленої землі”, – каже Назаренко.

Тактику росіян він описав так: “атакують, визначають позиції і починають розбирати будівлю за будівлею великою кількістю боєприпасів”. Втім перевага українців у тім, що є точність, маневреність і хитрість. Ворог не має підготовленої піхоти, вони використовують піхоту методом Другої світової війни, як це робив Жуков.

“Тобто на війну кидають навіть неозброєних або озброєних уже старою зброєю. Ми це бачили по полонених. У них автомати були, м’яко кажучи, несправні. Ми маємо перевагу у прямих боях, потрібна ще артилерія. Бо коли це стрілковий бій на відстані 50 метрів, коли ми їх атакуємо збоку, з тилу, їхні підрозділи починають панікувати. У росіян також поширений так званий “friendly fire”, коли один підрозділ знищує сусідній. Не допомагають навіть активне використання червоних і білих пов’язок, щоб розрізнити одне одного”, – розповів Назаренко.


Нагадаємо, що після важких боїв за Лисичанськ Сили оборони України змушені відійти із займаних позицій і рубежів. Генеральний штаб Збройних сил України каже, що в умовах кратної переваги російських окупаційних військ в артилерії, авіації, реактивних системах залпового вогню, боєприпасах і особовому складі продовження оборони міста призвело би до фатальних наслідків. Задля збереження життя українських захисників ухвалили рішення про відхід.

 

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі