НТА > НОВИНИ > Новини світу > Є малесенький шанс: Гонгадзе розповіла про поправку у Конгресі США, яка може зупинити “Північний потік-2”

Є малесенький шанс: Гонгадзе розповіла про поправку у Конгресі США, яка може зупинити “Північний потік-2”

У негативному для України рішенні щодо “Північного потоку-2” винні не лише США.

190

Останні дії президента США Джо Байдена викликають багато критики як серед політичного, так і експертного кіл у Сполучених Штатах.  Зокрема, вважають помилковим рішення щодо угоди між Штатами та Німеччиною, які розв’язують руки Росії.

Про це в ефірі проєкту “Говорить великий Львів” на телеканалі NTA заявила головна редакторка Української служби “Голосу Америки”  Мирослава Гонгадзе.

“США особливо підтримують Україну з 2014 року. Ця підтримка є послідовною. Єдина заява, яка звучить, це “Україно, допоможіть нам допомогти вам. Зробіть реформи. Це все, що в маєте зробити. Посильте свою країну. Продемонструйте ефективне управління. І ви будете сильнішими в процесі”. Це триває понад шість років. І от зараз, замість того, щоб здійснювати ефективне управління, у нас йде тиск і руйнування корпоративної реформи, корупція і так далі. Це дає амністію не лише США, а й іншим країнам”, – заявила Гонгадзе.

Тож вона підкреслила: у негативному для України рішенні щодо “Північного потоку-2” є Вина не лише Сполучених штатів“.

Та все ж, за її словами, залишилась ще маленька можливість не дати запрацювати “Північному потоку-2”.

“До бюджетного закону внесена поправка, де зобов’язуються накласти санкції на компанії, які сертифікуватимуть і страхуватимуть “Північний потік”. Це дуже слабкий, але шанс. Сьогодні немає цієї підтримки з боку демократів в Сенаті. якщо ці поправки пройдуть, є ще малесенький шанс, що цей “Північний потік” не запрацює”, – розповіла Гонгадзе.

Водночас, коментуючи майбутню можливу зустріч президентів США та України 30 серпня, вона наголосила: серпень – поганий місяць для Вашингтона.

“Це мертвий місяць для Вашингтона. Політики роз’їжджаються і Вашингтон практично порожній. Тому призначена дата дещо дивує. Тому група підтримки України  в Конгресі виступила з спеціальною заявою. Вони направили листа до президента Байдена з проханням змінити час цього візиту. Чи прислухається до цього листа адміністрація президента Байдена, ми не знаємо”, – зазначила Мирослава Гонгадзе.

Нагадаємо, США та Німеччина офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

«Північний потік-2» стане однією з основних тем під час зустрічі президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена у Вашингтоні 30-го серпня.

Однак експерти вважають, що питання вже вирішене, і досягнути якихось поступок чи взагалі припинення будівництва газопроводу Україні навряд чи вдасться.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі