НТА > НОВИНИ > Новини світу > ЄС наразі не відмовиться від російських енергоносіїв – Шольц

ЄС наразі не відмовиться від російських енергоносіїв – Шольц

Водночас Німеччина та ЄС загалом підтримують введення жорстких санкцій проти РФ

338

Німеччина та ЄС наразі не готові відмовитися повністю від російського енергоімпорту, однак загалом підтримують введення жорстких санкцій проти РФ. Також  федеральний уряд співпрацює зі своїми партнерами в Європейському Союзі та за його межами, щоб розвинути альтернативи російській енергетиці.

Це сьогодні, 7 березня, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц, пише “Укрінформ”.

За словами глави уряду, всі кроки розроблені таким чином, щоб вони сильно вдарили по Росії та були стійкими в  довгостроковій перспективі.

 «Європа свідомо звільнила постачання енергоносіїв з Росії від санкцій, адже наразі немає іншого способу забезпечити Європу постачанням енергії для опалення, транспорту, електропостачання та промисловості. Це дуже важливо для надання базових послуг у повсякденному житті європейських громадян», – повідомив політик.

Федеральний уряд, за його словами, місяцями співпрацює зі своїми партнерами в Європейському Союзі та за його межами, щоб розвинути альтернативи російській енергетиці. Але це не відбувається за один день.

«Тому з нашого боку є свідомим рішення продовжувати діяльність бізнес-підприємств у сфері енергопостачання з Росією», – заявив Шольц.

Він також повідомив, що Німеччина вітає всі міжнародні зусилля щодо реагування на вторгнення Росії в Україну далекосяжними та цілеспрямованими санкціями. Санкції проти російських фінансових установ, Центрального банку в Москві та понад 500 осіб говорять самі за себе. Те саме стосується і експортних обмежень на важливі товари.

Своєю чергою речник уряду Штеффен Гебештрайт повідомив, що ЄС продовжує обговорення зі США та Великою Британією питань зменшення енергозалежності від РФ. Список подальших можливих санкцій постійно перевіряється.

Речник МЗС ФРН Крістофер Бургер, зі свого боку, зазначив, що «якщо буде така санкція, яка змусить Росію негайно відвести свої війська, її буде відразу вжито, якою б не була ціна. Але наразі такої санкції немає».

Раніше про неможливість негайного блокування поставок російських газу, нафти та вугілля заявили міністри економіки Роберт Габек і фінансів Крістіан Лінднер.

Нагадаємо, що 24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Європейський Союз застосував потужний пакет санкцій проти Росії як країни-агресора.

Раніше Олаф Шольц заявив, що вторгнення в Україну для Росії «матиме дуже високу ціну».

Зазначимо, що Німеччина має намір стати незалежною від російського газу задля своєї енергетичної безпеки і в знак підтримки України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі