НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > ЄС скоротив термін дії COVID-19-сертифікатів про вакцинацію

ЄС скоротив термін дії COVID-19-сертифікатів про вакцинацію

З 1 лютого 2022 року COVID-сертифікатів діятиме дев’ять місяців

538

У Євросоюзі вирішили скоротити термін дії COVID-сертифікатів про вакцинацію. Тепер він буде дійсний дев’ять місяців (270 днів).

Таке рішення ухвалила Європейська комісія 21 грудня, повідомляє Deutsche Welle.

Так, з 1 лютого 2022 року COVID-сертифікатів діятиме дев’ять місяців (270 днів) після першого курсу вакцинації, який раніше вважали “повним”.

Обмеження щодо дії сертифікату не стосуватиметься тих, хто до цього часу отримає додаткову третю (для Jonsson&Jonsson –  другу) дозу вакцини.

У Єврокомісії вважають, що таке рішення заохотить людей до вакцинації бустерною дозою. Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) радить отримати бустерну дозу вакцини через шість місяців після завершення першого курсу щеплення.

Бустерна доза вакцини

Нещодавно міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення бустерної дози вакцини від COVID-19. Так, незалежно від того, якою вакциною щеплювали раніше, отримати додаткову дозу рекомендується людям з:

  • ВІЛ-інфекцією
  • онкологією
  • після трансплантації органів
  • особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію
  • особам із низкою інших імунодефіцитних станів

При цьому, в Україні третє щеплення від COVID-19 може стати обов’язковим. Остаточне рішення ухвалять в січні 2022 року. Станом на ранок 21 грудня в Україні отримала додаткову дозу 171 людина.

Також напередодні голова комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації Михайло Радуцький заявив, що вакцини Coronavac та AstraZeneca наразі не підходять для бустерних щеплень проти COVID-19. За його словами, для третьої дози краще використовувати мРНК вакцини. Йдеться про вакцини Рfizer та Moderna. 

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує робити щеплення бустерною дозою вакцини людям із проблемами зі здоров’ям, а також тим, хто щепився інактивованими вакцинами.

 

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"