НТА > НОВИНИ > Новини світу > ЄС відключив від SWIFT сім російських банків

ЄС відключив від SWIFT сім російських банків

Також ЄС забороняє передавати Росії банкноти євро

298

Євросоюз відключає сім банків РФ від системи SWIFT. Також він забороняє громадянам та компаніям передавати Росії банкноти євро.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС.

ЄС забороняє використання міжнародної системи SWIFT для банків:

  • Откритіє
  • “Новікомбанк”
  • “Промсвязьбанк”
  • “Банк Росія”
  • “Совкомбанк”
  • “ВНЕШЕКОНОМБАНК” (ВЕБ)
  • ВТБ БАНК

Ця заборона набуде чинності на десятий день після публікації в Офіційному журналі ЄС, тобто з 12 березня. Вона також поширюватиметься на будь-яку юридичну особу чи організацію, зареєстровану в Росії, чиї майнові права належать більш ніж на 50% вищезгаданих банків.

Крім того, європейським юридичним та фізичним особам заборонено брати участь у будь-яких майбутніх проєктах Фонду прямих інвестицій.

Також Євросоюз забороняє продавати, постачати, передавати або експортувати банкноти в євро до Росії або будь-якій фізичній або юридичній особі, юридичній особі або органу в Росії, включаючи уряд і Центральний банк Росії, або для використання в Росії.

При цьому посли ЄС вирішили не включати до SWIFT такі російські банки як Сбєрбанк та Газпромбанк.

Що означає відключення від SWIFT?

Ці банки не зможуть здійснювати міжнародні розрахунки, грошові перекази з Росії або в Росію (зокрема, від трудових мігрантів). Основний удар це завдасть по російській промисловості.

Нагадаємо, що через вторгнення російських військ в Україну проти Росії ввели американські санкції. Російський фондовий ринок втратив вже 40% капіталізації.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі