НТА > НОВИНИ > Новини світу > ЄС вважає хвилю незаконної міграції в Литву провокацією режиму Лукашенка

ЄС вважає хвилю незаконної міграції в Литву провокацією режиму Лукашенка

191

Посадовці Європейського Союзу нададуть мільйони євро допомоги Литві задля подолання міграційної кризи, яку, як заявляють в країні, створив очільник Білорусі Олександр Лукашенко.

Про це пише видання АР.

«Цинічним гібридним нападом» на Шенгенську зону через створення «білоруським режимом потоку незаконних мігрантів» назвала ситуацію прем’єр-міністр Литви Інгріда Симонайте у Twitter.

Також Ілва Йоханссон, відповідальна ЄС з внутрішніх справ, під час свого візиту до Литви назвала міграційну кризу «провокацією з боку режиму Лукашенка» і закликала об’єднати європейські зусилля, щоб показати, що «на територію ЄС немає вільного доступу».

Литовська влада затримала 287 мігрантів за добу в неділю, що є рекордною кількістю з початку кризи. За офіційними даними, на кордоні з Литвою з початку місяця затримали 3 832 мігрантів, з яких 2 555 були громадянами Іраку.

Режим Лукашенка надає оманливі надії і цинічно експлуатує цих мігрантів, вважає Йоханссон.

«Я почула історії нерегулярних прибулих з Білорусі на литовському кордоні в пункті перетину Падваріоніс. Їх цинічно експлуатує режим Лукашенка, надаючи їм оманливі надії і неправдиві маршрути», – наголосила вона. Посадовиця ЄС відзначила «зразкові» дії литовських прикордонників у подоланні кризи.

Після інциденту із захопленням білоруською владою рейсового літака Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса, і санкцій, які були введені після цього Євросоюзом проти білоруського режиму, Лукашенко заявив, що не має наміру захищати Європу від нелегальних мігрантів в умовах тиску.

Після цього на кордон із Литвою з Мінська почали організовано привозити сотні мігрантів, яких переправляли в Білорусь “в один кінець” з Іраку, Сирії та кількох африканських країн.

Як відомо, уряд Литви оголосив надзвичайний стан в країні на державному рівні у зв’язку зі значним напливом нелегальних мігрантів з території Білорусі.

Парламент Литви ухвалив резолюцію, в якій назвав зростання нелегальної міграції «гібридної агресією Білорусі».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі