НТА > НОВИНИ > Війна > Європа звинуватить Росію у використанні газу як зброї

Європа звинуватить Росію у використанні газу як зброї

Інфляція в 19-ти країнах, що використовують євро, підскочила до рекордно високого рівня, перевищивши 8%

299

Лідери Євросоюзу у п’ятницю обговорять, як блок впорається без російського газу. Очікується, що вони звинуватять Москву у використанні енергії як зброї за рахунок скорочення постачань.

Про це повідомила агенція Reuters. У проєкті заяви сказано, що лідери ЄС покладуть провину за стрімке зростання інфляції та уповільнення глобального зростання на війну Росії проти України, що розпочалася рівно чотири місяці тому.

Після безпрецедентних західних санкцій, які ввели у зв’язку з вторгненням, більше десяти європейських країн зіткнулися зі скороченням постачань газу з Росії, що викликало пошуки альтернативних джерел у всьому блоці.

«Це тільки запитання часу, коли росіяни перекриють всі постачання газу», – заявив один представник ЄС перед п’ятничними переговорами.

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек попередив, що його країна зіткнеться з нестачею газу, якщо постачання з Росії залишаться такими ж низькими, як зараз, і деякі галузі промисловості доведеться закрити взимку.

Італійські газети повідомили в п’ятницю, що Рим закликав лідерів ЄС знову зібратися на виняткову зустріч в середині липня, щоб обговорити можливе обмеження цін на російський газ, на чому наполягає прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі.

Політики звернуться до Єврокомісії із закликом запропонувати рішення з енергопостачання у відповідь на те, що Москва використовує газ як зброю.

Вони також наголосять, що їхні економіки залишаються фундаментально сильними та пообіцяють залишатися єдиними у відповідь на виклики, пов’язані з війною Росії проти України.

Інфляція в 19-ти країнах, що використовують євро, підскочила до рекордно високого рівня, перевищивши 8%, і виконавчий директор ЄС очікує, що економічне зростання цього року знизиться до 2,7%.

У своїй заяві лідери вимагатимуть, щоб Єврокомісія прагнула забезпечити енергопостачання за доступними цінами. Комісія досі не надала жодних пропозицій, оскільки це питання дуже складне та викликає розбіжності, а деякі країни вважають, що імпортна ціна може зруйнувати ринок і погіршити ситуацію.

Нагадаємо, що міжнародна група Єрмака-Макфола розробила Дорожню карту фінансових санкцій проти Росії. Документ містить рекомендації для посилення економічного тиску на Російську Федерацію.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі