НТА > НОВИНИ > Новини політики > «Європейська Солідарність» наздоганяє «Слугу народу». Результати опитування

«Європейська Солідарність» наздоганяє «Слугу народу». Результати опитування

714

Електоральні симпатії українців останнім часом продовжують рухатися в тому ж напрямку: рейтинг партії «Слуга народу» зменшується, партія «Європейська Солідарність» набирає обертів.

Про це свідчать дані найсвіжішого опитування Центру Разумкова. Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, то за партію «Слуга народу» готові віддати свій голос 15% усіх опитаних. За партію «Європейська солідарність» проголосують 12,4% усіх опитаних.

Варто зазначити, що той же Центр Разумкова в липні-серпні 2021-го року наводив такі цифри: «Слуга народу» – 17,1%, «Європейська Солідарність» – 10,7% від усіх опитаних.

Як відомо, опитування КМІС, проведене 15-18-го жовтня 2021-го року, зафіксувало перевагу партії «Європейська Солідарність», за яку готові проголосувати 14,9% від усіх опитаних, за партію «Слуга народу» готові проголосувати 14,7% від усіх опитаних.

Кожен четвертий опитаний вважає «Європейську Солідарність» головною та реальною опозицією до нинішньої влади. Такої думки дотримуються 24,6% опитаних. 20,9% називають ОПЗЖ, 12,3% – «Батьківщину.

Більшість опитаних (55,9%) зазначили, що за останні два роки матеріальне становище їхньої родини погіршилося; третина респондентів (35,3%) відповіли, що воно не змінилося і 7,5% вважають, що воно покращилося.

Головними причинами економічних негараздів в Україні опитані найчастіше називають некомпетентність влади (39,1%) та високий рівень корупції (35,4%). 10,2% опитаних головною причиною економічних негараздів вважають пандемію коронавірусу, а 10,0% – війну на Сході України.

Основними причинами кризових явищ опитані найчастіше називають корумпованість і некомпетентність влади.

Понад половина респондентів (52,0%) вважає, що відповідальність за опалювальний сезон несе центральна влада, і вона з державного бюджету має покрити додаткові витрати на опалення. 17,5% опитаних покладають більшу відповідальність на місцеве самоврядування. Чверть опитаних (24,6%) відповіли, що їм байдуже, хто компенсуватиме витрати, центральна влада або місцева, головне, аби в школах, лікарнях та садочках були теплі батареї.

Соціологічна служба Центру Разумкова провела дослідження з 23-го до 27-го жовтня 2021-го року методом телефонного опитування, в якому взяли участь 1 200 респондентів віком від 18-ти років у всіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,9%.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що вперше після президентських виборів 2019-го року Володимир Зеленський очолив антирейтинг українських політиків. Щоразу більший відсоток громадян України вважає, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі