НТА > НОВИНИ > Новини світу > Європейський суд зобов’язав Польщу сплачувати штраф по 1 млн євро щодня

Європейський суд зобов’язав Польщу сплачувати штраф по 1 млн євро щодня

115

Європейський суд зобов’язав Польщу сплачувати один мільйон євро на день у справі про верховенство закону, що стосується відмови припинити діяльність дисциплінарної палати Верховного суду.

Як повідомляє Радіо Свобода, йдеться про створену в рамках судової реформи у 2018 році дисциплінарну палату Верховного суду, яка може вживати заходів проти суддів аж до усунення їх з посади.

У ЄС створення палати розкритикували, оскільки вважають, що така інституція може використовуватись для тиску на суддів.

У липні 2021 року суд ЄС висунув вимогу скасувати дисциплінарну палату, діяльність якої не відповідає європейському праву, однак у Польщі відмовилися від виконання цих вимог.

У Європейському суді рішення про такий великий штраф пояснили необхідністю уникнути «серйозних і непоправних збитків правопорядку Європейського союзу, а також цінностям, на яких заснований союз». У заяві йдеться, що робота дисциплінарної комісії Верховного суду Польщі несумісна з нормами ЄС щодо незалежності та неупередженості судової влади.

Заступник міністра юстиції Польщі Себастіан Калєта назвав це рішення «узурпацією та шантажем», а також звинуватив суд в ігноруванні польської Конституції.

«Це наступний етап операції, яка покликана відібрати у Польщі право впливу на устрій нашої держави», – написав він у Твітері.

На саміті ЄС у Брюсселі минулого тижня кілька лідерів ЄС заявили, що блок не повинен виділяти 36 мільярдів євро на відновлення після пандемії, які Польща хоче отримати, поки питання довкола судової системи не буде вирішене. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заяив, що Польща «готова до діалогу», але не виступає проти «тиску і шантажу».

Як повідомлялося, 7 жовтня Конституційний суд Польщі вирішив, що норма про пріоритет європейського права над положеннями польської конституції не відповідає законам країни.

У ЄС заявили, що постанова польського конституційного суду щодо оскарження верховенства права ЄС, підвищує ймовірність виходу Варшави з Євросоюзу.

Також у Польщі прокотились масові акції на підтримку членства в ЄС.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі