НТА > НОВИНИ > Суспільство > Європейський зелений курс прийшов у перше місто України

Європейський зелений курс прийшов у перше місто України

Під час ухвалення зеленого курсу на зв’язку з Вінницькою міською радою також був посол Європейського союзу в Україні Матті Маасікас

195

Вінниця стала першим містом в Україні, влада якого затвердила декларацію про Європейський зелений курс (New Green Deal).

Про це повідомив «Главком» із посиланням на рішення  депутатів міської ради, яке вони затвердили сьогодні одностайно. Також у місті затвердили дорожню карту, за якою місто розвиватиметься у так званому «зеленому напрямку».

Основою для цього став аналогічний європейський документ, затверджений 2019-го року.

За словами директора департаменту економіки й інвестицій міської ради Максима Мартьянова, Європейський зелений курс, який взяли за основу для вінницького, є найповнішою та найамбітнішою програмою захисту клімату і довкілля, прийнятою Європейським союзом».

«Це стратегія, яка має перетворити ЄС на ресурсоефективну економіку, в якій до 2050-го року буде нульовий баланс викидів парникових газів, а економічне зростання не залежатиме від інтенсивності використання природних ресурсів», – додав він.

Основною метою Європейського зеленого курсу є кліматично нейтральна Європа до 2050-го року. Досягнути цього хочуть такими кроками:

 • скорочення викидів парникових газів до 2030-го року принаймні до 50-55% порівняно з 1990-им роком
 • не менше 30% інвестиційного фонду спрямовується на боротьбу зі зміною клімату;
 • встановлення 1-го мільйона громадських зарядних станцій для електромобілів до 2025-го року;
 • на 90% зменшення викидів парникових газів від транспортного сектору.

Посадовець стверджує, що напрямки впровадження зеленого курсу у Вінниці передбачені в дорожній карті, та їх можна об’єднати в такі сектори:

 • запобігання змінам клімату та адаптація до них
 • біорізноманіття, що передбачає створення Єдиної концепції озеленення, створення та затвердження реалізації блакитно-зеленої інфраструктури
 • питання промислової політики, участь Вінниці в зелених альянсах Європи, зокрема, з питань чистого водню, а також сприяння в переході малих і середніх підприємств до чистих товарів і послуг
 • стале харчування та зелене сільське господарство
 • питання поводження з відходами, зокрема, сприяння переходу до Концепції «Місто 0 відходів»
 • стала та розумна мобільність, що передбачає максимальний перехід на транспорт з нульовим показником викидів, зокрема, з використанням максимально електроенергії та водню як джерел палива
 • енергоефективність та освітні компоненти

Під час ухвалення зеленого курсу на зв’язку з міською радою також був посол Європейського союзу в Україні Матті Маасікас, який прокоментував таке рішення:

«Приємно, що ваше місто активно працює над земельним перетворенням громади. Свою роль у пом’якшенні наслідків кліматичних змін та розбудови стійкості відіграють не лише національні чи місцеві органі влади, а й кожен громадянин. Саме тому ваша ініціатива є надзвичайно важливою і повністю збігається з ініціативами, започаткованими в Євросоюзі».

Посол привітав Вінницю з цією ініціативою, і зазначив, що коли вуглецева нейтральність і нульове забруднення стануть основою всієї міської політики, це, безумовно, принесе значну користь містянам.

«Це виводить Вінницю на лідерські позиції з точки зору зеленого переходу України. Це може надихнути та прискорити зелений перехід на місцевому рівні. Така ініціатива іде в тому ж напрямку, що й ініціативи, які саме зараз реалізуються в Євросоюзі. Я можу лише закликати інші міста України взяти ваш приклад», – додав Матті Маасікас.

Нагадаємо, що зміна клімату, яка призведе до скорочення врожайності, найсильніше вдарить в економіку п’яти областей – Черкаської, Херсонської, Кіровоградської, Полтавської та Вінницької. Такими виявилися результати дослідження Світового банку щодо впливу зміни клімату на ключові сектори економіки України,

Україна повинна розвивати чисту енергетику, попри лобізм виробників нафти та газу. Таку думку минулого червня висловили в Міністерстві закордонних справ. Україна має рухатися в напрямку «зеленого» переходу та розвивати відновлювані джерела, незважаючи на значний супротив цьому процесу та лобізм виробників нафти та газу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі