НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Європою поширюється новий вид коронавірусу. Медики б’ють на сполох

Європою поширюється новий вид коронавірусу. Медики б’ють на сполох

Найбільше випадків захворювання новим варіантом омікрону виявили у Франції (19%), Бельгії (9%), Ірландії (7%), Нідерландах (6%) та Італії (5%)

485

Новий варіант омікрон-штаму коронавірусу BQ.1 та його різновид BQ1.1 – стануть домінантними принаймні в п’яти країнах Європейської економічної зони до кінця осені. Цей варіант омікрон-штаму може спричинити стрибок захворюваності на COVID-19.

Про це повідомило Суспільне з посиланням на заяву Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC).

«Країни повинні зберігати пильність щодо сигналів про появу та поширення BQ.1 і проводити репрезентативне тестування. Країнам також варто продовжувати стежити за показниками захворюваності на COVID-19, особливо серед людей у віці 65-ти років і старше», – зазначила очільниця центру Андреа Аммон.

У заяві також йдеться про те, що найбільше випадків захворювання новим варіантом омікрону виявили у Франції (19%), Бельгії (9%), Ірландії (7%), Нідерландах (6%) та Італії (5%).

При цьому показники є ще не такими високими для того, щоби цей варіант помітно вплинув на епідемічну ситуацію в країнах, зазначили в ECDC.

Нагадаємо, що в Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України озвучили прогноз, що протягом епідемічного сезону 2022-2023-го років в Україні очікується одночасна циркуляція вірусів грипу та коронавірусу SARS-CoV-2.

У жовтні в чотирьох містах Львівщини  – Львові, Червонограді, Дрогобичі та Самборі – розпочали дослідження стічних вод на наявність вірусу, що спричиняє Covid-19.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі