НТА > НОВИНИ > Новини світу > Євросоюз встановив санкції проти режиму Лукашенка

Євросоюз встановив санкції проти режиму Лукашенка

98

Лідери країн ЄС обговорили проблеми на зовнішніх кордонах Євросоюзу та погодилися «у якості невідкладного питання» застосувати нові цільові санкції проти режиму Лукашенка за його гібридні атаки, із використанням мігрантів як зброї проти ЄС.

Про це за підсумками саміту ЄС заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Ми дуже занепокоєні ситуацією на кордонах з Білоруссю. Ми розцінюємо поведінку білоруської влади як гібридну атаку. Люди, які використовуються Лукашенком, є жертвами – ми маємо їм допомогти. Жодна людина не має використовуватися для політичних цілей та для перетворення міграції в інструмент для здійснення політичного тиску на Європейський Союз», – сказала президент Єврокомісії.

Вона зауважила, що ЄС буде продовжувати тиск на режим Лукашенка. Це стосується не лише відкликання дії угоди між ЄС і Білоруссю про спрощення візового режиму для режиму Лукашенка та його маріонеток, але також застосування подальших цільових санкцій не лише проти осіб, але й проти установ і компаній, що підтримують цей режим.

«Ми погодилися, що нам необхідні скоординовані дії. Білорусь, як ми спостерігаємо зараз, намагається відкрити нові шляхи, вона запропонувала більше безвізових полегшень для традиційних третіх країн (походження мігрантів). Ми будемо продовжувати наші контакти з цими країнами, щоб обмежити цю торгівлю людьми, що спонсорована державою», – наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Як йдеться у резолюції Європейської Ради щодо міграції, ЄС буде рішуче протистояти подібним гібридним атакам з боку Білорусі та будь-яких третіх країн.

Текст резолюції в мережі Twitter поширив речник президента Євроради Баренд Лейтц (Barend Leyts).

«Європейська Рада буде продовжувати протидію триваючій гібридній атаці, яка була розпочата білоруським режимом, включаючи ухвалення подальших обмежувальних заходів проти осіб та установ, відповідно до послідовного підходу та як невідкладне питання», – йдеться у резолюції.

Як наголошується в документі, Європейська Рада не прийматиме будь-яких спроб з боку третіх країн використовувати проблему мігрантів у політичних цілях. Лідери ЄС засудили всі гібридні атаки на кордонах ЄС та наголосили, що Євросоюз даватиме належну відповідь.

Європейська Рада доручила Єврокомісії підготувати пропозиції щодо внесення змін у європейське законодавство та конкретні заходи фінансової підтримки для забезпечення негайної та належної відповіді на проблеми на зовнішніх кордонах ЄС. Такі заходи мають бути реалізовані відповідно до чинного законодавства ЄС та його міжнародних зобов’язань, включаючи дотримання фундаментальних прав людини.

Європейська Рада також запропонувала вісім окремих планів дій країнам походження та транзиту мігрантів для запобігання подальшим гібридним маніпуляціям на зовнішніх кордонах Євросоюзу, для зменшення міграційного тиску та для уникнення людських жертв.

Як відомо, 21-22 жовтня у Брюсселі відбувся дводенний саміт ЄС, учасники якого розглянули поточний сплеск цін на енергоносії, проблеми верховенства права та міграції, торгівлі та посилення міжнародного впливу ЄС, координацію боротьби з пандемією COVID-19 тощо.

Серед інших питань лідери ЄС розглянули підготовку до саміту Східного партнерства, що має відбутися у грудні поточного року в Брюсселі.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі