НТА > НОВИНИ > Культура > Ювілеї Ступки та Яремчука відзначатимуть на державному рівні

Ювілеї Ступки та Яремчука відзначатимуть на державному рівні

142

Кабмін затвердив плани заходів з відзначення 70-річчя від дня народження Назарія Яремчука та 80-річчя від дня народження Богдана Ступки цього року.

Про це ухвалили на засіданні уряду. Затверджено план заходів, на які передбачили з державного бюджету 2000,0 тис. грн на вшанування пам’яті Богдана Ступки та з бюджету Чернівецької облдержадміністрації 118,5 тис грн. – на ювілей Назарія Яремчука.

Зокрема, планується проведення міжнародного мистецького фестивалю «Код Ступки» (жовтень-грудень 2021-го року), встановлення меморіальної дошки-горельєфа (до кінця 2021-го року), присвоєння одному зі скверів Києва імені Богдана Ступки (до кінця 2021-го), створення музею-квартири Богдана Ступки у Львові, проведення показів в Україні та за кордоном фільмів за його участю.

До 70-річчя з дня народження Назарія Яремчука в Києві передбачили літературні та мистецькі конкурси, дискусії, конференції, засідання за круглим столом, наукові читання бесіди, лекції, тематичні заняття, літературно-мистецькі виставки, науково-практичні конференції.

У Чернівцях у листопаді відбудеться фестиваль-конкурс сучасної української пісні «Стожари» імені Назарія Яремчука, у Вижниці Чернівецької області — фестиваль української естрадної пісні «Пісня буде поміж нас» і концерт переможців фестивалів попередніх років.

Окрім того, тут вручать обласні премії імені Назарія Яремчука, випустять поштової марки та конверта за проектом «Власна марка» та здійснять спецпогашення поштової марки.

Про відзначення ювілеїв наших видатних земляків висловився у своєму Telegram-каналі і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Богдан Ступка – український актор театру і кіно, лауреат Шевченківської премії, Народний артист УРСР і СРСР, Герой України. За головну роль у фільмі «Серце на долоні» 2008-го року отримав нагороду Римського міжнародного кінофестивалю. За кар’єру Ступка зіграв понад 100 ролей у кіно.

Назарій Яремчук – український естрадний співак, Народний артист УРСР, Герой України.

Нагадаємо, що наприкінці серпня, саме в 80-ий день народження Богдана Ступки, відкрили його горельєф у Києві. Скульптура з’явилася на будинку за адресою вулиця Заньковецької, 1/3, де з 1987-го по 2012-ий рік мешкав легендарний український актор.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі