НТА > НОВИНИ > Суспільство > З 1 березня понад 10 мільйонів українців отримають підвищену пенсію

З 1 березня понад 10 мільйонів українців отримають підвищену пенсію

Вперше проіндексують військові пенсії

232

З 1 березня для 10,2 млн українців пенсії та соціальні виплати зростуть на 14%. Зокрема, це  буде індексація страхових пенсій та вперше військових, і доплати для різних категорій, які не підпадають під індексацію, крім того вперше проіндексують військові пенсії.

Про це 7 лютого в ефірі телеканалу «Дом» повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

«За 2021 рік ми бачимо зростання індексу споживчих цін на близько 10%. Але ми вже сьогодні підвищуватимемо і пенсії, і різні допомоги на 14%. Такий індекс ми визначили через 50% індексу зростання споживчих цін та 50% зростання зарплат, з яких сплачуються внески до Пенсійного фонду. Тобто 14% – це те, що потрібно очікувати нашим пенсіонерам з 1 березня», – пояснила  міністр.

За її даними, під підвищення виплат підпаде 10 млн 200 тис. пенсіонерів.

«Це буде й індексація страхових пенсій, і доплати для різних категорій, які не підпадають під індексацію. Крім того, ми вперше проіндексуємо військові пенсії», – повідомила Лазебна.

Міністр наголосила, що також уперше за 15 років так звана соціальна пенсія вже у березні досягне розміру, який планувався на грудень.

«Її розмір прив’язаний до прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, що сьогодні становить 1 934 грн. Підвищення прожиткового мінімуму проводиться у липні та грудні. І за цим графіком соціальні пенсії мали досягти розміру 2 100 грн лише у грудні. Але уряд вирішив проіндексувати їх разом з іншими пенсіями вже у березні», – повідомила Лазебна.

Також вона зазначила, що зараз такі мінімальні пенсії отримує 1 млн осіб, а раніше таких одержувачів було 4 млн громадян.

«Ми різними доплатами зменшили цю кількість –  у тому числі за програмою президента, коли робили доплати за віком: людям віком понад 80 років ми давали по 500 грн, людям 75 років — по 400 грн. Цього року буде категорія 70+. І ми цих людей вивели через різні програми, що менше людей отримають зараз 1 934 грн», – зазначила вона.

Міністр упевнена, що держбюджет витримає такі істотні збільшення пенсій та соціальної допомоги, тому що виплати будуть здійснюватися і через зростання надходжень до страхових фондів.

«Наприклад, Міністр охорони здоров’я під час наради в уряді розповів, як підвищується зарплата медичним працівникам. А я радію, що з кожної зарплати надходження йдуть до страхових соціальних фондів. Тобто ми також будемо збільшувати ці надходження, і в нас буде більше можливостей. Тому ми розраховуємо на державний бюджет, звісно», – зазначила Лазебна.

Нагадаємо, що цього року пенсія зросте:

  • у березні передбачається індексація пенсій, зокрема, працюючим пенсіонерам;
  • програму доплат до пенсії буде розширено для громадян, яким виповнилося 70 років;
  • будуть здійснені перерахунки для ліквідаторів аварії на ЧАЕС з інвалідністю (березень);
  • підвищення пенсій для 65-річних через зростання мінімальної зарплати (липень);
  • мінімальна пенсія для людей від 70 років зі стажем 30/35 років зросте до 3 тисяч гривень (жовтень).

Нагадаємо, що з 1 січня підвищили пенсії ліквідаторам Чорнобильської аварії, сім’ям загиблих військових.

Читайте також “2022-го українцям підніматимуть пенсії у декілька етапів”.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі