НТА > НОВИНИ > Суспільство > З 1 грудня в Україні зростуть деякі пенсії

З 1 грудня в Україні зростуть деякі пенсії

363

У Пенсійному фонді України розповіли, які види виплат зростуть з 1 грудня у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму.

Про це інформує Пенсійний фонд України.

За даними відомства, з 1 грудня 2021 року зросте мінімальна пенсія непрацюючим пенсіонерам віком 65+, мінімальна пенсія сім’ям військовослужбовців у разі втрати годувальника, мінімальна пенсія за віком непрацюючим пенсіонерам, мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, мінімальна пенсія шахтарям.

Також з 1 грудня зросте пенсія за особливі заслуги перед Україною, відбудеться підвищення виплат ветеранам війни та членам сімей загиблих/ померлих ветеранів війни та максимальний розмір пенсії.

З 1 грудня відбудеться підвищення розміру мінімальної пенсії за віком пенсіонерів, які досягли 65-річного віку та мають 35 років страхового стажу чоловіки та 30 років — жінки. Для цих категорій громадян мінімальна пенсія зросте з 2400 грн до 2600 грн у місяць.

Окрім того, з 1 грудня мінімальний розмір пенсії за віком складе 1934 грн.

Також з 1 грудня мінімальна пенсія шахтарям становитиме 5802 грн, а мінімальна пенсія сім’ям військовослужбовців у разі втрати годувальника — 3868 грн.

Водночас максимальний розмір пенсії з 1 грудня складатиме 19 340 грн.

Відсьогодні відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” збільшується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1854 грн до 1934 грн, що є підставою для перерахунку тих складових пенсійних виплат, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"