НТА > НОВИНИ > Новини світу > З Кабула до Києва прямує літак із сотнею евакуйованих громадян

З Кабула до Києва прямує літак із сотнею евакуйованих громадян

113

Сьогодні вранці, 23 вересня, з аеропорту Кабула до Києва вирушив цивільний літак, на якому перебувають близько сотні евакуйованих українців та громадян інших країн.

Як повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони перемовини про можливість вивести громадян України з Афганістану тривали кілька днів і нарешті вдалося досягнути домовленості.

«Сьогодні зранку перемовини завершилися успіхом, і цивільний літак вилетів з території аеропорту міста Кабул. На борту літака знаходяться близько 100 громадян», – йдеться на сторінці у фейсбуці відомства.

Точна година прибуття евакуйованих до Києва наразі невідомо, але прогнозовано літак має дістатися столиці України впродовж 24 годин.

Перемовини провадили українські дипломати з МЗС, представники ГУР МО та Офіс президента України. Також активну участь брали представники Ісламської Республіки Пакистан, Турецької Республіки, Держави Катар та Афганістану.

Нагадаємо, після отримання влади в Афганістані талібами, наприкінці серпня розпочалася евакуація громад України з Кабула військовими літаками. Тоді ж весь світ облетіла новина про сміливість українських спецпризначенців, які допомогли евакуюватися афганським перекладачам та їхнім родинам. Тоді, попри небезпеку для власного життя, українські військові пішки вийшли до Кабула, щоб супроводити до аеропорту два мікроавтобуси із 19 особами, які хотіли вилетіти в Канаду.

Перший комерційний рейс з Кабула вилетів 9 вересня, коли Qatar Airways вивезли понад сто людей, серед яких було двоє українців. Тоді МЗС повідомляло, що евакуації з Афганістану чекають 159 українців, вони не належать до груп ризику. Ще 17 вересня вилетів третій чартерний рейс з Афганістану із близько 170 пасажирами на борту.

Фото: ГУ розвідки Міноборони 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі