НТА > НОВИНИ > Новини світу > З липня Польща перестане платити за проживання українських біженців

З липня Польща перестане платити за проживання українських біженців

Рішення уряду продиктоване дуже великими видатками на утримання біженців

529

З 1 липня уряд Польщі більше не буде виплачувати 40 злотих – а це близько 276 грн – на харчування і проживання біженців з України.

Про це заявив заступник голови МВС Польщі та уповноважений уряду у справах біженців Павел Шефернакер, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Rzeczpospolita.

“Ми переконані, що багато людей у ​​Польщі здатні стати незалежними та адаптуватися”, – сказав він.

Щоправда, будуть і винятки. Для деяких осіб будуть розширені пільги: йдеться про осіб з інвалідністю, вагітних і багатодітних.

Уряд у спеціальному законі про допомогу біженцям з України спочатку гарантував пільги на перші 60 днів. Потім продовжив термін ще на 60 днів. Тепер дію цього закону продовжувати не будуть.

“Ми виплачуємо величезні соціальні кошти – від 300 злотих для кожного до 500+ злотих на кожну дитину та інші соціальні вигоди. Крім того, ми бачимо, що багато українців шукають роботу, знаходять її та справляються самі. Ми хочемо стимулювати інших бути активними. Чотири місяці повного захисту – це, на нашу думку, достатній час”, – пояснив польському виданню високопоставлений політик правлячої партії “Право і справедливість”.

Рішення уряду продиктоване дуже великими видатками на утримання біженців. Зокрема, Сілезьке воєводство оцінило поточні видатки на 115 тис. біженців у 190 млн злотих на місяць, із яких щоденні виплати по 40 злотих на людину становлять 160 млн злотих.

За даними речниці Сілезького воєводи Аліни Кухаржевської, вже 14 тисяч українців, у тому числі 11 тисяч  жінок, знайшли легальну роботу у регіоні.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі