НТА > НОВИНИ > Спорт > З одним промахом. Українська біатлоністка Джима – у топ-8 спринту на Олімпіаді

З одним промахом. Українська біатлоністка Джима – у топ-8 спринту на Олімпіаді

На стійці Юлія Джима не закрила одну мішень, що завадило піднятися вище у підсумковому протоколі

338

У спринтерській гонці Пекіна-2022 українська біатлоністка Юлія Джима фінішувала восьмою. Незважаючи на те, що до медалі недотягнула, це другий поспіль особистий рекорд для українки на Олімпіадах і другий найкращий результат України у сезоні-2021/2022.

Про це повідомило Суспільне.Спорт. Четвертою гонкою на Олімпійських іграх у Пекіні став жіночий спринт. На старт вийшли 89 учасниць, які мали подолати найкоротшу дистанцію – 7.5 км.

Україна у жіночому спринті змагалася в неповному складі: до Юлії Джими та Ірини Петренко, які змагалися в індивідуальній гонці, приєдналася Анастасія Меркушина.

Раніше на Олімпіаді-2022 українським біатлоністкам вже вдавалося показати високий результат. Юлія Джима та Ірина Петренко оновили рекорди сезону, посівши 10-те та 11-те місця в індивідуальній гонці.

Цього разу в спринті Україна також мала шанси на фініш. Юлія Джима, яка бігла другою гонку серед українок, могла поборотися за медаль. Вона закрила усі мішені на першій стрільбі, посідаючи 4-те проміжне місце. Відставання від італійки Доротеї Вірер складало лише 4,6 секунди, тож за умов успішної стійки, українка могла поборотися за нагороду.

Однак на стійці Джима не закрила 4-ту мішень, вирушивши на коло штрафу. Тож у підсумку фінішувала 8-ою.

Ірина Петренко ж втратила шанси на високі місця на першій стрільбі, не закривши дві мішені. Попри успішну стійку та високу швидкість на останньому колі, українська біатлоністка фінішувала 40-ою.

А ось Анастасія Меркушина занесла цю гонку собі до активу. Так, вона теж не змогла закрити одну мішень на першій стрільбі. Але на швидкості відпрацювала навіть краще, ніж на це розраховували. У підсумку біатлоністка, яка раніше була запасною і лише нещодавно прилетіла в Пекін, завершила гонку 24-ою.

Тож від України усі три біатлоністки відібралися у гонку переслідування Олімпіади. Найвище місце матиме Джима, її відставання складатиме 1:07 хвилини.

Олімпійською чемпіонкою спринту стала норвежка Марте Олсбю Ройзеланд. Після бронзи в індивідуальній гонці вона здобула золото у спринті, випередивши шведку Ельвіру Еберг та італійку Доротею Вірер.