НТА > НОВИНИ > Кримінал > З рахунку української медичної компанії намагалися викрасти понад 720 тисяч доларів

З рахунку української медичної компанії намагалися викрасти понад 720 тисяч доларів

За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження

138

Злочинці підробили платіжні доручення і намагалися заволодіти грошима, призначеними для придбання медичного обладнання для обстеження хворих на COVID-19.

Про це повідомив портал МВС України. До Департаменту кіберполіції звернулася медична компанія, яка поскаржилася на шахрайське заволодіння грошима, призначеними для купівлі медичного обладнання для обстеження хворих на COVID-19.

«Зловмисники надіслали фішингове посилання партнерам потерпілої компанії. Таким чином правопорушники отримали дані для входу до електронної скриньки. Далі підробили платіжне доручення, яке розсилали зі зламаної електронної скриньки партнерів із Китаю. Відтак українська медична компанія перерахувала гроші на рахунок шахраїв, відкритий у Великій Британії. Так вони намагалися привласнити більше 723-ох тисяч доларів», – сказано в повідомленні.

Працівники кіберполіції спільно зі слідчими поліції Києва, а також у співпраці з правоохоронцями Великої Британії заблокували гроші, викрадені з рахунку компанії.

Відкрито кримінальне провадження за статтею Кримінального кодексу України «Шахрайство». Зловмисникам може загрожувати до 8-ми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Кіберполіція нагадує про важливість дотримання правил кібергігієни:

– не переходити за підозрілими посиланнями;

– уважно перевіряти URL-адресу необхідного сайту, адже один зайвий символ може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;

– надавати перевагу сервісам із двофакторною аутентифікацією;

– використовувати надійні, складні паролі. Для створення паролів можна використати сервіс генерації паролів кіберполіції;

– у разі сумніву щодо компрометації акаунту, негайно змінити пароль.

Нагадаємо, що минулого року угруповання, яке складалося з 10-ти людей, близько року виготовляли та продавали тести з негативним результатом на коронавірус, а також паперові сертифікати про вакцинацію. Щомісячний прибуток зловмисників сягав 4 мільйони гривень. Загалом встигли зробити понад 40 тисяч фальшивок

Минуло літа в рамках міжнародної операції викрили групу хакерів, учасники якої за допомогою шкідливої програми-здирника «Clop» шифрували дані з інформаційних носіїв компаній у Південній Кореї і США. За відновлення доступу вимагали гроші.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі