НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > З теперішніми темпами Україна до кінця року вакцинує лише 15% населення, – лікар

З теперішніми темпами Україна до кінця року вакцинує лише 15% населення, – лікар

143

Кампанія з вакцинації населення від коронавірусу в Україні почалася чотири місяці тому і за цей час щеплення зробило 3% українців. З такими темпами Україна до кінця року вакцинує 15% населення.

Про це у програмі «Юркевич. Акценти» розповів відомий лікар онколог, очільник фракції ЄС у Львівській обласній раді Олег Дуда.

За його словами, окремі країни почали вакцинацію наприкінці минулого року і  3-4 місяці провакцинували 60% – 70% населення, тоді як Україна за чотири місяці вакцинувала лише 3% населення. Якщо темпи будуть зберігатися, до до 2022 року в Україні буде вакицновано всього 15% населення.

Вакцинація має захищати не тільки ту людину, яка щепилась, основна мета – досягнення колективного імунітету в державі. Коли є великий відсоток вакцинованих і хвороба немає куди розповсюджуватись, тому що ніхто не хворіє. І тут темпи вакцинації є надзвичайно важливі. Тому Ізраїль провів вакцинацію за 3,5 місяці. В Ізраїлі були певні дні, коли вакцинували 2% населення держави в день. А ми провакцинували лише 3%.

Дуда також зазначив, що не варто чекати якоїсь кращої вакцини, а робити щеплення тією вакциною, що є, оскільки всі препарати дають результат.

Лікар запевнив, що тут немає чого лякатися, адже ще немає людей, які отримали першу дозу вакцини Covishield, і їм затримали ревакцинацію.

Особисто переніс COVID-19, це дуже важка хвороба. Вакцинація ж є набагато легшою, ніж будь-який її перебіг. Тому щепитися потрібно тоді, коли вона є і я би не робив пріоритетів.

На думку Дуди, людей потрібно правильно мотивувати для здійснення вакцинації. Так, в Ізраїлі люди, які зробили щеплення від коронавірусу, можуть вільно відвідувати торгові центри, а Євросоюз дозолить в’їзд іноземцям із COVID-паспортами, що може стимулювати українців робити щеплення. Це хоч і неправильна мотивація, але її також потрібно використовувати, вважає лікар.

Він також додав, що Україні потрібно вчитися як працювати і докласти максимальних зусиль для якнайбільшої вакцинації українців. Разом з тим, не варто забувати і про епідеміологічний режим – про маски, про дистанцію та обробку рук, оскільки це рятує життя.

Нагадаємо, протягом останньої доби в Україні виявили більше 4 тисяч випадків зараження коронавірусом, від хвороби загалом померло майже 50 тисяч людей.

Водночас, за добу лише 17 тисяч українців отримали щеплення від коронавірусу.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі