субота, 21 березня, 2026
НТА > НОВИНИ > "За дезінформацію і панікерство". У Росії усунули від командування генерала, який повідомив про проблеми на фронті

"За дезінформацію і панікерство". У Росії усунули від командування генерала, який повідомив про проблеми на фронті

"За дезінформацію і панікерство". У Росії усунули від командування генерала, який повідомив про проблеми на фронті

У Росії усунули від командування 58-ою загальновійськовою армією Південного військового округу ЗСУ РФ генерала-майора Івана Попова. Як повідомив сам військовий, це сталося після його докладу на великі втрати на війні в Україні та необхідність провести ротацію. У відповідь Попова звинуватили у поширенні дезінформації та панікерство. Як пишуть російські медіа, депутат, члена комітету Держдуми з оборони Андрій Гурульов опублікував аудіозапис,  на якому ймовірно зафіксоване звернення  Попова з позивним "Спартак" до військових. Він розповідає, що його виставили з армії через те, що наважився сказати правду вищому військовому керівництву Росії.

"Мене вивели в розпорядження, відсторонили від посади. Прибув генерал-лейтенант Лямін, приступив до командування армією. А я чекаю на подальшу свою долю, військову, її зміну, отримання якоїсь пропозиції щодо подальшого проходження служби... Чесно вам кажу − виникла складна ситуація зі старшим начальством, коли треба було або змовчати і бути слабкодухим... або назвати речі своїми іменами. Я... окреслив усі проблемні питання, які існують на сьогоднішній день в армії щодо бойової роботи, щодо забезпечення. Назвав усі речі своїми іменами", - начебто каже Попов.

Як пише Baza, під час докладу керівникові російського генштабу Валерію Герасимову генерал-майор Попов повідомив про відсутність контрбатарейної боротьби, відсутність станцій артилерійської розвідки, масову загибель і каліцтва солдатів від артилерії противника. Заявив про необхідність провести ротацію.

"За даними каналу, у відповідь на доповідь Герасимов заявив, що генерал-майор Іван Попов «займається дезінформацією та панікерством", - додають у повідомленні.

Інший телеграм-канал "Рибарь" наголошує, що Попов мав велику підтримку серед особового складу.

"На тлі командуючих, які десятками клали особистий склад ради чергової «звєзди Героя» або слави звільнення населених пунктів, Попов явно виділявся в кращу сторону", - зазначають у телеграмі.

Про звільнення Попова також писали у звіті аналітиків ISW.

"Начальник російського генштабу генерал армії Валерій Герасимов звільнив командувача 58-ї армії генерал-майора Івана Попова після того, як останній висловив занепокоєння необхідністю ротації військ на заході Запорізької області в умовах контрнаступу українських військ", — заявили в ISW.

   

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"