НТА > НОВИНИ > Уже 14 регіонів України можуть вийти з «червоної» зони

Уже 14 регіонів України можуть вийти з «червоної» зони

Зазначимо, що наразі 19 регіонів України перебувають у “червоній” зоні

780

Станом на 1 грудні  Київ і 13 областей України  відповідно до показників Міністерства охорони здоров’я не мають перебувати у “червоних” зонах епідемічної небезпеки через розповсюдження коронавірусу. Водночас зберігають такі показники  5 регіонів.

Такими є дані Міністерства охорони здоров’я.

Зазначимо, що показники “червоної” зони втратили, але ще в ній залишаються, такі регіони:

 1. Київ;
 2. Київська область;
 3. Вінницька;
 4. Дніпропетровська;
 5. Донецька;
 6. Запорізька;
 7. Івано-Франківська;
 8. Луганська;
 9. Львівська;
 10. Одеська;
 11. Рівненська;
 12. Херсонська;
 13. Хмельницька;
 14. Черкаська.

При цьому все ще “червоними” за показниками лишаються такі місцевості:

 1. Волинська область;
 2. Житомирська;
 3. Миколаївська;
 4. Сумська;
 5. Чернігівська область.

За правилами МОЗ, якщо в регіоні протягом останніх трьох днів перевищені показники щодо як мінімум двох ознак поширення епідемії, то він маркується як регіон із найвищим – “червоним” – рівнем небезпеки поширення вірусу. Такими ознаками є завантаженість ліжок у лікарнях, кількість тестувань на ковід, кількість госпіталізацій, рівень зростання загальної кількості госпіталізованих і коефіцієнт виявлення нових інфікованих.

У перелічених вище регіонах проблемною є максимум одна така ознака, а то й взагалі жодної.

Зазначимо, що рішення про фактичне виведення регіонів з “червоної” зони має ухвалити спеціальна комісія з надзвичайних ситуацій.

Ще чотири області України перебувають у “жовтій” зоні, дві – в “помаранчевій”.

Нагадаємо, що керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко на брифінгу 30 листопад повідомив, що шість областей України можуть вийти з «червоної» зоні епідемічної небезпеки поширення коронавірусу, оскільки в них стабілізувалися епідемічні показники.

Також директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис зазначив, що Львівської ОДА буде звертатися  до уряду про те, що незважаючи на зниження індикаторних показників, Львівщину слід залишити у «червоній» зоні.

Нагадаємо, що за добу 30 листопада в Україні зафіксували 11 960 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, серед них 1088 дітей та 207 медпрацівників.

За даними МОЗ, найгірша ситуація з поширенням коронавірусу в Києві (1592), Полтавській області (905) і Запорізькій області (760). Смертність найвища в Запоріжчині (61), Дніпропетровщині (44) і Донеччині (39). На Львівщині минулої доби зафіксовано 417 нових хворих та 21 летальний випадок.

За даними Worldometers, Україна займає 13-те місце в світі за добовим поширенням COVID-19 та третє місце в світі за добовою смертністю після США та Росії. У Європі відповідно 10-те та друге.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"