НТА > НОВИНИ > Культура > За повернення «Скіфського золота» в України вимагатимуть понад 100 тисяч євро

За повернення «Скіфського золота» в України вимагатимуть понад 100 тисяч євро

126

У разі винесення на її користь рішення у справі про «Скіфське золото» Україна муситиме за рішенням суду сплатити понад 122 тисячі євро за зберігання колекції у музеї Алларда Пірсона.

Про це повідомили УНН із посиланням на Міністерство юстиції України. Щоправда остаточний вердикт апеляційний суд Амстердама у справі про приналежність «скіфського золота» переніс на кінець жовтня.

Попередньою датою засідання суду було 14-те вересня. Рішення буде письмовим, судове засідання не проводитимуть. Провадження раніше призупиняли до вирішення питання про відвід судді. Апеляційна палата суду Амстердама задовольнила клопотання України про це.

Нагадаємо, що 14-го грудня 2016-го року суд Амстердама вирішив повернути Україні «скіфське золото», яке на час анексії Криму перебувало на експозиції в нідерландському музеї. Однак у січні 2017 року кримські музеї розпочали процес оскарження рішення суду Амстердама.

Тоді суд ухвалив рішення на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою витвори мистецтва мають бути повернуті суверенній державі, яка надала ці витвори у тимчасову експозицію.

Чотири кримських музеї — Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник «Херсонес Таврійський» — звернулися до суду з вимогою повернути експонати. Судді відкинули їх вимогу, оскільки Крим не є суверенною державою.

Нагадаємо, що з нагоди 30-ої річниці Незалежності України в Національному музеї історії відкрили виставку «Скіфське золото».

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі