НТА > НОВИНИ > За технологіями США будуватимуть енергоблок на Хмельницькій АЕС

За технологіями США будуватимуть енергоблок на Хмельницькій АЕС

154

У присутності президента Володимира Зеленського, який перебуває у Сполучених Штатах Америки з робочим візитом, міністр енергетики України Герман Галущенко та міністр енергетики США Дженніфер Гренхольм підписали спільну заяву щодо посилення двосторонньої співпраці у сферах енергетики та клімату.

Про це повідомляє Офіс президента.

Документ передбачає посилення двосторонньої взаємодії у питаннях покращення належного корпоративного управління на державних підприємствах енергетичного сектору України, зокрема шляхом залучення міжнародних незалежних наглядових рад“, – зазначається в повідомленні.

Заява також фіксує готовність Сполучених Штатів допомагати Україні в питаннях розвитку більш конкурентоспроможних та прозорих енергетичних ринків, декарбонізації економіки та забезпечення енергетичної безпеки й експортного потенціалу держави. Це стане можливо шляхом розробки та впровадження комплексного плану енергетичного сектору, який передбачає взаємовигідну співпрацю у сферах ядерної енергетики, сонячної та вітрової енергії, водню, накопичення енергії, уловлювання, використання та зберігання вуглецю, кібер- і фізичної безпеки, а також інших технологій.

Крім того, т. в. о. президента НАЕК “Енергоатом” Петро Котін і президент, виконавчий директор компанії Westinghouse Electric Патрік Фрагман підписали меморандум про взаєморозуміння між компаніями. Документ передбачає залучення технології компанії Westinghouse Electric щодо будівництва ядерного реактора проекту АР1000 з електричною потужністю близько 1,1 ГВт.

Реалізація меморандуму відкриє можливість залучити інвестиції для будівництва п’яти блоків вартістю близько $25 млрд – окрім урахування прямих інвестицій, буде локалізована частина виробництва, бюджет отримає додаткові податкові надходження“, – наголосили в ОП.

«Вітаю підписання меморандуму між ДП НАЕК Енергоатом та Westinghouse electric про спільне будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проекту, а надалі – ще 4 блоків за їхньою технологією. Загальна вартість проекту – до $30 млрд», – написав президент Зеленський у Twitter.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська прибули до Вашингтона в межах робочого візиту до США глави Української держави на запрошення Джозефа Байдена.

Зустріч Зеленського з Джо Байденом запланована на 1 вересня.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі