НТА > НОВИНИ > Спорт > За тиждень до старту. Збірна України з біатлону визначилася зі складом

За тиждень до старту. Збірна України з біатлону визначилася зі складом

Біатлонний сезон стартує 27-го листопада етапом Кубка світу у шведському Естерсунді

290

Головні тренери чоловічої та жіночої збірних України з біатлону Юрай Санітра й Урош Велепець назвали склади команд на перший етап Кубка світу.

Про це повідомило Суспільне. Особливих несподіванок у списку біатлоністів і біатлоністок, які виступатимуть за нашу команду впродовж наступних місяців, немає. Хоча у чоловіків не так, як планувалося попередньо.

Змішаний склад чоловічої збірної України

Наставник чоловіків Юрай Санітра назвав склад на спеціальній онлайн-пресконференції. За попереднім планом, на етапах Кубка світу мала виступати команда А, що готується до Олімпіади-2022. Однак склад чоловічої команди зазнав серйозних змін через спалах коронавірусу на початку листопада.

Чоловіча збірна України виступить на першому етапі у змішаному складі – з представників команди А та Б.

Серед основних біатлоністів на старті сезону змагатимуться Дмитро Підручний, Богдан Цимбал і Антон Дудченко. Ще двох спортсменів визначать за підсумками контрольного тренування в команді Б, що відбудеться у неділю, 21-го листопада.

«До квоти добрали двох спортсменів з команди Б, з ними визначимося лише в неділю. Команда Б проводитиме контрольне тренування, тоді додамо ще двох», – заявив Санітра.

Інші спортсмени з основної команди – Артем Прима, Тарас Лесюк, Руслан Ткаленко та Артем Тищенко – продовжуватимуть готуватися на зборі у Норвегії. І можуть взяти участь на другому етапі в Естерсунді, якщо будуть готові.

Санітра очікує, що оптимальний склад чоловіча команди України матиме перед етапом у Гогфільцені. А ось четвертий етап, що відбудеться у Франції, біатлоністи команди А пропускатимуть.

«Упевнений, що команда повністю підготується до стартів у Гогфільцені. Думаю, там буде найсильніший склад, який ми маємо на цей момент. Основа пропускатиме Кубок світу у Франції, після Гогфільцена плануємо поїхати на збір в Італію на висоту з тими, хто потім стартує в Обергофі. Команда рухатиметься від старту до старту, будемо робити результати такі, як від нас чекають в олімпійському році», – наголосив Санітра.

На передсезонному зборі у таборі збірної України відбувся спалах коронавірусу. Хвороба негативно вплинула на здоров’я Сергія Семенова, який, за словами Санітри, не готовий до старту навіть на рівні Кубка IBU.

Плюс ще одна біатлоністка

Наставник жіночої української команди Урош Велепець теж назвав склад команди на перші етапи Кубка світу.

Спочатку, за планами Велепця, у шістку потрапляли Юлія Джима, Олена Білосюк, Валентина Семеренко, Віта Семеренко, Анастасія Меркушина та Ірина Петренко. Однак буквально сьогодні до команди вирішили приєднати Катерину Бех.

«Будемо розраховувати на них. Можливо, не всі бігтимуть різні дисципліни. Наприклад, Олену думаю поставити тільки на спринт, а Іру – на індивідуальну гонку. Але про це ще рано говорити, попереду ще є час», – сказав Велепець.

Відповідно, зі складу команди, що недавно змагалася в Шушені, на етапи Кубка IBU вирушать Дарія Блашко, Ольга Абрамова та Надія Бєлкіна. Також на Кубку IBU розпочне сезон Анна Кривонос.

Квота України на етапи Кубка світу у сезоні-2021/2022 складає п’ять біатлоністок в особистих гонках.

Нагадаємо, що індивідуальними гонками на 15 км у жінок і 20 км у чоловіків у шведському Естерсунді 27-го листопада стартуватиме новий сезон у біатлоністів. Підготовка до нього збірної України підійшла до завершальної фази.

Як відомо, у представників цього виду спорту вже давно триває круглорічний цикл: приблизно 8 місяців вони готуються (в тому числі беручи участь у напівофіційних літніх чемпіонатах), приблизно 4 місяці змагаються.

Оцініть новину
Клас!
5
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі