НТА > НОВИНИ > Суспільство > «Задоволені і щасливі». Львів’яни вперше взяли участь у престижному «Ралі Монте-Карло»

«Задоволені і щасливі». Львів’яни вперше взяли участь у престижному «Ралі Монте-Карло»

Львівське подружжя Кравсів планує позмагатися у цих перегонах у Монако і наступного року

491

Львівський сімейний екіпаж Світлани Кравс (пілотеса) і Євгенія Кравса (штурман) у складі української команди на «Запорожці» ЗАЗ-965 1967-го року випуску взяли участь у найпрестижніших європейських зимових гірських автоперегонах «Ралі Монте-Карло».

Національному малолітражному «Запорожцю» минулого року виповнилося 60 років. Королівський автоклуб Монако допустив українців на свої суперперегони.

«Дорогою на змагання учасники ралі від України мали зустрічі з українськими громадами в різних містах: у польському Вроцлаві, німецьких Ерфурті та Фрайбурзі, французькому Ліоні. Ми дуже дякуємо громаді українців Тюрінгії, яка не лише пригостила нас «Козацьким кулешем», а й організувала зустріч з представниками німецького клубу шанувальників «Запорожця» Душевною була також зустріч і екскурсія містом-побратимом Львова – Фрайбургом», – розповів Євген Кравс.

Україна вперше взяла участь у цих престижних змагання, і львів’яни здолали засніжені серпантини Провансу і Монако, кільце Валанс-Валанс біля 470 км, 3 альпійські перевали, найважчий з яких 1 230 метрів над рівнем моря.

«Мороз, хурделиця, сильний зустрічний вітер. Не без дрібних поломок і аварій. На другий день гонок на старт не вийшли 74 із 300 автомобілів. Ми стартували вдало… За 12 днів подорожі подолали майже 5 тисяч кілометрів. Трішки втомлені, але задоволені і щасливі», – наголосив Євген Кравс.

Завершальною частиною стала гала-вечеря, яку організував Автомобільний клуб Монако. Більше 700 учасників зібралися разом для святкування фінішу та оголошення результатів. Неможливо об’єктивно визначити, хто виграв, а хто програв у гонці. Всі команди отримали трофеї за участь в Rallye Monte-Carlo Classique, всіх запросили на командорський бал.

«Це була надзвичайна та захоплива новина для всієї збірної. Після цього ми спілкувалися з адміністрацією клубу та вже ведемо переговори про участь збірної України наступного року. Ми їхали за досвідом, ми його отримали. В майбутньому буде значно простіше, адже зараз ми чудово розуміємо, в чому нам потрібно удосконалюватися», – зазначив Євген Кравс.

Львівський екіпаж родини Кравсів, окрім спортивних завдань на «Ралі Монте-Карло», мав додаткове завдання. Адже Львівщина готується до організації подібних зимових ралі на території Карпат.

Уже до кінця 2023-го року планують збудувати нові дороги європейського класу за програмою «Велике будівництво»: з’єднають у «Мале карпатське коло» сучасні шляхи Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.

«Сподіваємося, що багаторічний організаційний досвід Королівського автоклубу Монако, згодиться нам. А закордонні ретро-автомобілісти оцінять нашу гостинність і сервіс. Запрошуємо до України!», – підсумував Євген Кравс.

Український екіпаж також подякував партнерам – Управлінню спорту Львівської міськради і Службі автомобільних доріг Львівщини.

Нагадаємо, що львівське подружжя Кравсів вдало фінішувало на ралі в Монте-Карло, куди вони вирушили на яскравому жовтому «Запорожці».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі