

Попри те, що наразі дуже мало інформації про новий штам коронавірусу, який зафіксували вже у майже 60 країнах світу, все ж є певні тенденційні прояви, які можна назвати характерними симптомами при ураженні «Омікроном».
Як розповіла в інтерв’ю NTA епідеміологиня МОЗ України, завідувачка кафедри епідеміології Львівського медичного університету імені Данила Галицького, професорка Наталія Виноград, у першу добу перебігу хвороби спостерігаються відчуття сильної втоми, підвищена температура тіла, інтоксикаційний синдром, біль у м’язах і голові.
«Дуже голова болить – це один з провідних симптомів і зараз. Нюх – ні, смак – ні. Тобто все так, як і при «Дельті». Але зараз ще є дуже різка загальмованість, втомлюваність до ступорозного стану. Людина стає не контактною з першої доби. А ще поява висипів на шкірі», – описала вона особливості «Омікрону».
Окрім того, вже з’ясували, що новий штам має високий рівень контагіозності – зараз це 95%.
«Тобто зі 100 осіб, що контактували з джерело інфікування, 95 будуть заражені. У «Дельти» – це 90% . Тому в обох випадках ми говоримо про висококонтагіозне захворювання. Інкубаційний період «Омікрона» теж короткий, як і для «Дельти», – 2-3 дні. Найгірше, що, як і при попередніх варіантах, людина може заразити інших навіть в інкубаційному періоді», – наголосила Наталія Виноград.
Водночас вона звернула увагу, що наразі всі випадки, які описано на території Європи, були не важкими, і проходять як легкі грипоподібні стани. Також серед наразі виявлених особливостей і те, що «Омікроном» хворіють люди віком 20-40 років.
«Річ у тім, що у державах Південної Африки, звідки пішло поширення «Омікрона», нема великого населення старшої вікової групи. Це характерно для країн африканського континенту. Тому можна припустити, що люди у віці 20-40 років – це група ризику для «Омікрона». Але, ймовірно, це пов’язано і з особливостями африканського континенту? Побачимо, як буде розвиватися процес на інших територіях, куди вже дістався «Омікрон», – додала епідеміологиня.
Зазначимо, що, за даними ВООЗ, станом на 7 грудня COVID-варіант «Омікрон» виявили в 57 країнах.
«Однак, враховуючи переважну циркуляцію варіанту Delta у багатьох країнах, особливо в країнах Європейського регіону та Сполучених Штатів Америки, дуже рано робити будь-які висновки щодо впливу «Омікрона» на глобальну епідеміологію COVID-19», – йдеться у звіті ВООЗ.
За попереднім прогнозом, в Україні «Омікрон» може з’явитися наприкінці грудня.
Повну версію інтерв’ю з Наталією Виноград про «Омікрон», чим він схожий до «Дельти» та якими є перспективи його поширення, – читайте тут.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі