НТА > НОВИНИ > Новини світу > Загроза на багато років. Пентагон створює новий департамент для допомоги Україні

Загроза на багато років. Пентагон створює новий департамент для допомоги Україні

Участь у місії, яку розташують у Вісбадені, в штаб-квартирі армії США в Європі, візьмуть близько 300 осіб

232

У Міністерстві оборони США мають намір створити нове командування для координації озброєння та навчання українських військових.

Про це повідомив The New York Times. За словами декількох військових і адміністративних посадовців, цей підрозділ базуватиметься на американській військовій базі у Німеччині, а його командування здійснюватиме високопоставлений генерал.

Американські журналісти зазначили, що генерал-лейтенант Крістофер Донах’ю, який командував евакуацією США з Афганістану в серпні 2021-го року, впродовж останніх декількох місяців непублічно координував значну частину військової допомоги США Україні. Він спілкувався з українськими генералами про їхні потреби на полі бою та, спираючись на власний досвід роботи зі спецопераціями, надавав їм поради.

Однак, за повідомленнями представників Міноборони, Донах’ю та його командний штаб, які базувалися в Польщі та Німеччині з перших днів війни, наступного місяця планують повернутися до свого головного штабу у Форт-Брегг в Північній Кароліні.

Тож Пентагону знадобиться хтось інший, щоб очолити створювану командну структуру. Ім’я нового командувача поки що не називають. Очікується, що новий департамент оптимізує систему навчання та допомоги, яку терміново створили після російського вторгнення в Україну в лютому.

За інформацією джерел видання, голова Європейського командування Збройних сил США та Верховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі нещодавно представив Пентагону відповідний проєкт.

Міністр оборони США Ллойд Остін і його помічники наразі ознайомлюються з планом і, ймовірно, ухвалять остаточне рішення найближчими тижнями. Білий дім і Пентагон підтримали такий підхід.

За словами нинішніх і колишніх високопосадовців США, нове командування, так само як і зобов’язання Пентагона надати Україні понад 16 мільярдів доларів військової допомоги, свідчить про те, що США очікують загрози з боку Росії проти України та її сусідів упродовж багатьох років.

«Це є визнанням реальності важливої місії допомоги українським партнерам у сфері безпеки. Крім того, це створить формальну структуру безпеки, якої зможуть дотримуватись наші союзники та партнери з точки зору передання українцям свого обладнання та забезпечення навчання», – сказав колишній Верховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі адмірал Джеймс Ставрідіс.

Нове командування виконуватиме рішення, які ухвалить «Рамшиайн» – контактна група з питань оборони України.

Участь у місії, яку розташують у Вісбадені, в штаб-квартирі армії США в Європі, візьмуть близько 300 осіб. Значна частина навчання українських військових на системах озброєння США вже проходить саме там або поблизу.

Зміни, які передбачають здійснити, спрямовані на надання імпровізованому з початку війни формату структури подібної до тієї, яка функціонувала в Іраку та Афганістані протягом останніх двох десятиріч.

Нагадаємо, що США оголосили про новий пакет допомоги для України: у ньому передбачені 18 реактивних систем залпового вогню HIMARS. Щоправда, системи надходитимуть упродовж декількох років. Як наголосили в Пентагоні, це інвестиція у майбутнє.

Міністерство оборони США в середу, 28-го вересня, анонсувало новий пакет військової допомоги Україні розміром 1,1 мільярда доларів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі