НТА > НОВИНИ > Новини світу > Західна розвідка: З окупованих територій Росія депортувала близько 1 мільйона українців

Західна розвідка: З окупованих територій Росія депортувала близько 1 мільйона українців

275

Росія знелюднює окуповану територію східної України, примусово переселяючи сотні тисяч людей у ​​віддалені частини Росії, включаючи Далекий схід і Сахалін.

Про це пише CNN з посиланням на дані західної розвідки.

За даними чотирьох різних джерел, ознайомлених із останніми даними західної розвідки, сотні тисяч українців були проведені крізь низку російських «фільтраційних таборів» на сході України та відправлені в Росію в рамках системної програми примусового вивезення. 

Після утримання в таборах, якими керують співробітники російської розвідки, багатьох українців потім примусово переселяють в економічно депресивні райони Росії, в деяких випадках за тисячі миль від їхніх домівок, і вони часто залишаються без засобів для повернення.

Хоча деякі українці добровільно опинилися в фільтраційних таборах, щоб спробувати уникнути бойових дій, проте багатьох проти їхньої волі забрали на блокпостах і в бомбосховищах. Після того, як вони провели в таборах в середньому близько трьох тижнів, де, за словами джерел та очевидців, їх утримують в нелюдських умовах, допитують, а іноді й катують, декого відправляють через кордон до Росії та видають російські документи.

Як пише CNN, із блокпостів у Ростові та інших російських містах багатьох українців потім переселяють у віддалені райони Росії. У деяких випадках українців відправляють на острів Сахалін, віддалену косу в Тихому океані на далекому сході Росії – за 10 000 миль від українського кордону. Якщо їм пощастить, то в Росії їм нададуть житло, російську SIM-карту та невелику суму грошей.

Деякі люди просто залишаються ні з чим, без засобів до виживання. Деякі джерела додають, що частина українців застрягли у фільтраційних таборах всередині Росії, неподалік від власних домівок, без можливості виїхати.

За звітами західної розвідки, вимальовується тривожна картина всеосяжного процесу переселення.

Таким чином Росія зміцнює політичний контроль над окупованими територіями частково шляхом ліквідації українців, які, як вважають, симпатизують Києву, а частково через применшення української національної ідентичності через депопуляцію і це деякі правозахисники називають терміном «культурний геноцид». Це невибіркова система, яку Росія використовувала раніше, зокрема під час обох чеченських воєн.

Співробітники розвідки вважають, що всі українці, які в’їжджають до Росії, проходять через ці фільтраційні табори. Високопоставлені дипломати США вже публічно засудили цю практику і назвали ці дії воєнними злочинами.

Міноборони Росії не прокоментувало запит CNN.

Важко підтвердити точні цифри, проте кількість депортованих коливається від десятків тисяч до 1 мільйона людей.

Але навіть найбільш консервативні оцінки натякають на масштабну програму вимушеної передислокації в приголомшливих масштабах. 

Хоча американські офіційні особи публічно називали набагато менші цифри, джерела кажуть, що насправді щонайменше сотні тисяч людей були проведені через систему таборів і відправлені до Росії.

За даними видання, наприкінці минулого тижня міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що російські збройні сили «роблять все, щоб не допустити загибелі мирного населення. З початку спецоперації з небезпечних районів було евакуйовано понад 1,37 млн ​​осіб, а також з України в Росію».

Міністерство реінтеграції ТОТ України повідомляє алгоритм дій, якщо близьку людину примусово депортували з території України.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі