НТА > НОВИНИ > Війна > “Закохана в “Гіацинти””. Як колишня викладачка історії стала першою жінкою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ

“Закохана в “Гіацинти””. Як колишня викладачка історії стала першою жінкою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ

Військова кар’єра Любов Плаксюк йшла крок за кроком – від радіотелефоніста до командира відділення управління. Проте все змінилося, коли вона побачила “роботу” важких 152-мм самохідних артилерійських установок.

343

Колишня викладачка історії Любов Плаксюк стала першою жінкою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ. Зараз завдяки її вмінням російські окупанти несуть великі втрати.

Про це повідомляє пресцентр Обʼєднаних сил.

Любов Плаксюк  – колишня викладачка історії. Своє життя зі Збройними Силами України пов’язала у 2016 році. Її військова кар’єра йшла крок за кроком – від радіотелефоніста до командира відділення управління. Проте все змінилося в житті житомирчанки, коли вона побачила “роботу” важких 152-мм самохідних артилерійських установок.

«Коли я побачила «Гіацинт-С» і вперше проїхалася на машині, від гуркоту якої перехоплює дух, зрозуміла – це моє» – зізнається Любов Плаксюк.

Жінка каже, що відтоді весь вільний час придивлялася до роботи номерів розрахунку, читала книжки з артилерійської справи, вивчала конструкцію САУ, а у 2019-му зробила дебютний постріл з гармати на полігоні. Також за цей час Любов Плаксюк встигла взяти участь у бойових діях на сході країни та здобути звання молодшого лейтенанта. Згодом новий офіцер зробила наступний крок – стала першою жінкою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ.

Ранок 24 лютого 2022 року лейтенант Любов Плаксюк зустріла в районі проведення операції об’єднаних сил, на посаді командира батареї самохідного артдивізіону.

Лейтенант миттєво реагує на зміну обстановки, приймає рішення, швидко рахує установки для стрільби та вираховує поправки для ведення вогню. Відтак, завдяки її вмінням російські війська несуть великі втрати в техніці і живій силі під вогнем артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

«Якщо потрібно ціль «подавити», аби вона не змогла працювати, достатньо влучити снарядом від гармати «Гіацинт-С» у радіусі 50 метрів. Якщо ж стоїть завдання ціль знищити – потрібна інша точність влучання… Артилерія – дуже складна наука, вивчення якої ніколи не зупиняється», – пояснює лейтенант Плаксюк.

Незважаючи на напружений фронтовий “графік”, офіцер продовжує вивчати різні види артилерійського озброєння, працює над підвищенням результативності стрільби, натхненно прокладає маршрути для маршів у десятки кілометрів, розробляє цікаві завдання для розрахунків, проходить тренування особового складу як командир батареї…

«Орки даремно до нестями бояться лише наших воїнів-чоловіків – їм куди більше потрібно боятися наших жінок», – додали у пресслужбі ОС.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі