НТА > НОВИНИ > Суспільство > Залужний передав ЗСУ мільйон доларів, які отримав у спадок зі США

Залужний передав ЗСУ мільйон доларів, які отримав у спадок зі США

376

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пожертвував на потреби ЗСУ один мільйон доларів, який отримав у спадок зі США.

Про це пише The New York Times, яке посилається на розповідь родини чоловіка, який заповів кошти Залужному.

Ім’я щедрого добродія – Григорій Степанець. Він є американцем українського походження. У виданні наголосили, що отримали підтвердження цієї інформації від пресслужби ЗСУ.

Як розповіла родина Григорія Степанця, пожертву Валерій Залужний зробив цього місяця.

Як пише “Українська правда” у пресслужбі ЗСУ виданню також підтвердили це повідомлення.

“Генерал Залужний спрямував ці гроші у повному обсязі на спецрахунок Національного банку України для збору коштів на потреби армії, що підтверджено SWIFT-повідомленням банку від 5 січня 2023 року”, – розповіли у пресслужбі.

Григорій Степанець Степанець народився 1938 року у Вінниці. Його батько воював у Другій світовій війні. Загинув у жовтні 1941 року. Григорій з матір’ю евакуювали на Урал, де вони зазнали голоду та інших випробувань. Після закінчення війни вони повернулися до Вінниці.

Степанець закінчив середню школу і в 1956 році вступив до Московського державного університету імені М.В. Ломоносова, де отримав ступінь магістра з математики, ступінь магістра з хімії та ступінь кандидата наук з фізичної хімії. Вільно володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.

Під час роботи в Геофізичному науково-дослідному інституті в Москві, Григорій Степанець  підписав листа на підтримку дисидентів. Невдовзі його звільнили за сфальсифікованим приводом. Пізніше Степанця переслідувало КДБ. Подав заявку на отримання виїзної візи, але отримав відмову.

У США Григорій виїхав у 1989 році. Працював у Microsoft у Редмонді (штат Вашингтон), розробником програмного забезпечення. Разом з іншим розробником програмного забезпечення винайшли патент, переданий Microsoft на декодування кодів даних змінної довжини.

За опитуванням, яке восени провело «Суспільне медіа», близько чверті всіх українців, тобто 24%, вказали, що жертвували гроші безпосередньо військовим під час війни. За даними Нацбанку, торік 22,3 мільярда гривень, або близько 500 мільйонів доларів США, безпосередньо на потреби армії пожертвували підприємства та фізичні особи.

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі