НТА > НОВИНИ > Новини політики > Заперечення очевидного. Чому влада не бачить російську армію біля українських кордонів

Заперечення очевидного. Чому влада не бачить російську армію біля українських кордонів

Офіційна реакція на повідомлення з різних авторитетних світових джерел в Україні спокійна і навіть дивна

451

Одразу декілька інформаційних агенцій США та Великої Британії повідомили про активізацію російської армії на кордоні з Україною. Натомість українська влада чомусь не бачить нових загроз від країни-окупанта.

За 100 кілометрів від України

Спочатку про нові російські війська біля кордонів України розповіло впливове американське видання The Washington Post. Журналісти-розслідувачі звернули увагу на те, що підрозділи Збройних сил РФ, зокрема, 1-ша гвардійська танкова армія, перекидають сили ближче до України.

Через декілька днів газета Politico – ще одне авторитетне джерело зі США – підтвердило оприлюднену раніше інформацію. Редакція опублікувала супутникові зображення, на яких видно скупчення бронетанкових частин, танків і самохідної артилерії біля Єльні в Смоленській області. А це, на секундочку, за 260 км від кордону з Чернігівською областю.

Ще ближче до України – в Курській і Брянській областях – помітили переміщення танків і артилерійських установок 4-ої танкової дивізії Росії. Відстань до наших кордонів – 100-150 км.

Окрім того, цього тижня з’явилися результати дослідження британської компанії Conflict Armament Research. Висновок – Росія систематично забезпечує озброєнням незаконні військові формування на Донбасі. При цьому фахівці підійшли до теми ретельно: вони навіть звірили інвентарні номери на автоматах, підібраних із мертвих сепаратистів.

Йдеться про десятки видів стрілецької зброї, гранатомети, ПЗРК і тисячі боєприпасів, вилучених у полонених чи вбитих «ополченців» зі серійними номерами й іншими ознаками, що дозволяють визначити виробників зброї.

З’ясувалося, що зброю відправляли бойовикам просто із заводів, так би мовити, ящиками. Включно з новинками російського військово-промислового комплексу, яких в українських арсеналах і бути не могло. У переліку близько 200 найменувань – від пістолетів Макарова до різноманітних ракетних установок і транспортних засобів.

Факти для міжнародного трибуналу

При цьому британські фахівці розуміють, що ніхто в Україні та Європі не сумнівається щодо походження цієї зброї. Однак, з іншого боку, всі усвідомлюють, що навіть найпереконливіші факти не змінять позиції російського керівництва з їхньою тупою мантрою про «громадянський конфлікт».

Цікаво, що роботу компанії Conflict Armament Research оплатило німецьке зовнішньополітичне відомство. Тож є сподівання, що офіційний Берлін використає такі факти як беззаперечний аргумент про участь Москви в конфлікті на Донбасі.

Таким чином може відбутися консолідація в середині Євросоюзу стосовно збереження антиросійських санкцій. А там недалеко і до міжнародного трибуналу, пов’язаного з агресією путінського режиму проти України.

Журналісти – «агенти Кремля»

Тільки чи хоче цього нинішня українська влада? На думку політичних експертів, офіційна реакція на такі повідомлення з різних авторитетних світових джерел виявилася трохи дивною.

«Американські медіа масово повідомили про концентрацію російських військ вздовж кордону з Україною, – зауважив політолог Андрій Смолій. – Усе було би нічого, проте секретар РНБО Олексій Данілов назвав це… дезінформацією. Тобто офіційна особа держави Україна звинувачує авторитетні американські та європейські видання у брехні».

Андрій Смолій наголосив, що в такій ситуації в нього в рази більше довіри до журналістів-розслідувачів і неурядових організацій, ніж до влади Зеленського. Особливо після «вагнергейту», всіх можливих прорахунків у Мінобороні та загалом аморфної політики в питанні захисту національних інтересів.

Політичний експерт Сергій Таран висловив здивування, чи існують бодай якісь скоординовані дії між Україною та тими країнами, які оголошували санкції через російську агресію в Україні.

«Якщо вже США самі заговорили про скупчення російських військ біля України, то, можливо, замість того аби це постійно заперечувати Україні варто було би використати це на свою користь: самим ініціювати консультації із західними партнерами з цього приводу (як це вже зробили США), ставити питання про посилення антиросійських санкції чи елементарно просити більшої військової підтримки», – назвав логічні варіанти реакції експерт.

Він також нагадав, що коли CNN опублікував матеріал про вагнерівців, то в зеленої української влади журналісти відразу стали «агентами Кремля».

«Тепер Washington Post і Politico, мабуть, також «агенти Кремля» для влади Зеленського?» – поставив риторичне запитання Сергій Таран.

Військ окупантів немає?

І справді, позиція українських силовиків на розслідування американських медійників щонайменше здивувала. Дуже вже поспішали вони розвіювати тривожні новини про стягування військ противника до наших кордонів.

Ще на початку тижня Центр оперативного інформування Міністерства оборони заявив, що не фіксує «додаткового перекидання російських підрозділів, озброєння і військової техніки до державного кордону з Україною».

«Оприлюднені факти нарощування угруповань Збройних сил Російської Федерації на українському напрямку є елементом спеціальних інформаційно-психологічних дій і  плановими заходами в рамках переміщення військ після завершення навчань», – допустили в оборонному відомстві України.

При цьому ці переміщення офіційні особи назвали «невеликими». «Рух є, але це не нарощування сил», – якось дивно пояснили ситуацію.

Голова комітету Верховної Ради України з національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич (представник «Слуги народу») теж вирішив усіх заспокоїти:

«Поблизу наших кордонів спостерігаються зміни в бойовому і чисельному складі військ РФ. Але це саме «зміни», а не збільшення. Це пов’язано із завершенням річного плану заходів бойової підготовки».

Безпосередньо поблизу українських кордонів військ окупантів немає, стверджують і в Прикордонній службі.

«Державна прикордонна служба також відстежує ситуацію, яка відбувається поруч із кордоном України на території Росії. Зазначу, що в безпосередній близькості від українського кордону ми не спостерігаємо руху техніки чи живої сили противника», – повідомив у коментарі РБК-Україна спікер відомства Андрій Демченко.

Словом, українські військовики ледь не одностайно заперечили повідомлення впливових американських і британських агенцій. Однак це аж ніяк не означає, що вірити потрібно їм. У будь-якому випадку ситуація залишається критичною. І бажано, щоб офіційна українська влада якомога швидше «прокинулася» й адекватніше відреагувала на тривожні сигнали від союзників. Бо потім може бути запізно…

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі