НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Запланувати сина або доню при зачатті. Генетик розповіла, чи це можливо

Запланувати сина або доню при зачатті. Генетик розповіла, чи це можливо

Китайські календарі у цьому питанні не спрацьовують

464

Чимало батьків при плануванні вагітності розмірковують над тим, а кого би вони хотіли – хлопчика чи дівчинку. Понад те, іноді вдаються до хитромудрих прорахунків чи навіть народних способів, щоб врешті поповнити сім’ю саме сином або донькою. А от що про це каже генетика.

Про можливість запланувати стать дитини ще при вагітності розповіла NTA завідувачка медико-генетичного центру Інституту спадкової патології національної академії медичних наук України, генетиком Надією Гельнер.

Запланувати за календарем

Експертка одразу наголосила, що жоден тест чи календар у цьому питанні не допоможуть. Навіть пригадала випадок із власної практики, коли пацієнтка подарувала спеціальний китайський календар для «програмування» статі майбутньої дитини.

«Я завжди сміюся з нього. Начебто за цим календарем, якщо враховувати вік жінки, місяць, коли відбувається остання менструація – можна вирахувати зачаття хлопчика або дівчинки. Але у нас це ніяк не спрацьовує! Тож тут так однозначно сказати не можна, але вважається, що дівчатка зачинаються у другий день після овуляції, а хлопчики – за день до», – проконсультувала Надія Гельнер.

Водночас вона рекомендує майбутнім батькам не так хвилюватися про стать маляти, як про його здоров’я. Адже на ці речі тато з мамою мають вплив. Передусім, мами, адже здоров’я по материнській лінії відповідає і за здоров’я в роду.

«Здоров’я наших дітей залежить від наших мам і наших бабць. Чому? Бо яйцеклітина, з якої потім буде розвиватися дитинка, закладається на 8 тижні вагітності самої особи, а її яйцеклітина – її мами, а її мами – її бабці. Тобто здоров’я по материнській лінії буде відповідати за здоров’я дітей у роду. Шкідливі звички можуть викликати різні мутації, зміни в яйцеклітинах, які потім може успадкувати майбутня дитина», – пояснює залежність Надія Гельнер.

Важливість материнської лінії

Також вона наголосила, що кожна людина впродовж свого життя має 2-3-4 мутації, які можуть або утворюватися протягом життя, або успадковуватись від батьків. Тож багато речей від нас не залежить, але саме від нас залежить спосіб життя, який ми ведемо.

«До прикладу, від довжини певної ділянки хромосом залежить наше здоров’я. Тобто у людей, які ведуть здоровий спосіб життя, мають позитивні думки та світлу душу, ці ділянки – довгі.  А у тих, хто хворіє або має шкідливі звички – короткі. Тоді запускається так званий процес самознищення. На щастя, це можна виправити, якщо просто почати займатися спортом та правильно харчуватися», – резюмувала вона.

Повна версія інтерв’ю про те, чи можливо запобігти спадковим хворобам, не передати дітям “погані” гени, – читайте тут

Віра Лабич

 

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі