НТА > НОВИНИ > Війна > Запустити Х-22 міг лише один авіаполк РФ. В Офісі Генпрокурора розповіли, хто вдарив по Дніпру

Запустити Х-22 міг лише один авіаполк РФ. В Офісі Генпрокурора розповіли, хто вдарив по Дніпру

458

Таку заяву зробив Офіс генерального прокурора.

“За попередньою інформацією, була застосована ракета Х-22. Цей тип ракет призводить до найбільших людських жертв, адже ракета є надзвичайно неточною, має величезне відхилення. Відтак застосування такої зброї по цілям у густонаселених районах – це однозначно воєнний злочин. Цей тип ракет був застосований в Сергіївці та Кременчуку. Його може запускати єдиний російський підрозділ – 52-й гвардійський бомбардувальний авіаційний полк”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, сьогодні, 15 січня, керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов разом з керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури та слідчими центрального апарату СБУ оглянули місце ракетного обстрілу збройними силами РФ житлового будинку у місті Дніпро.

В Офісі генпрокурора підкреслили, що жодних військових цілей довкола місця влучання російської ракети немає.

“Ця трагедія – не просто воєнний злочин, це злочин проти людяності. Кожен важливий доказ буде задокументований. Слідством та прокурорами будуть встановлені та притягнуті до відповідальності як ті, хто безпосередньо запускав ракети, так і їх командири, які віддали цей злочинний наказ. Усе російське військове керівництво”, – прокоментував Бєлоусов.

52-й авіаполк базується  у Шайковці. Командиром полку є полковник, 51-річний Олег Тимошин.

Аналітики групи “Мольфар” також опублікували імена та дані про 44-х службовців авіаполку, які можуть бути причетними до теракту Дніпрі.

“Ми знайшли всіх причетних до ракетного обстрілу осіб, у тому числі тих, хто заправляв літаки та ракети перед пуском. Додатково були ідентифіковані особи, які прямо пов’язані з цим авіаційним полком, але не належать до його складу”, –  пишуть на сайті.

Нагадаємо, як повідомили у Повітряних силах, Росія вдарила по будинку в Дніпрі старою радянською ракетою Х-22. Засоби ППО, які є в ЗСУ, не здатні виявляти ракети цього типу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі