НТА > НОВИНИ > Новини політики > Зараз – це самогубство. Відомий політолог спрогнозував терміни реінтеграції Донбасу

Зараз – це самогубство. Відомий політолог спрогнозував терміни реінтеграції Донбасу

255

Якби найближчим часом Україна розпочала реінтеграцію Донбасу, то для неї це стало би певним самогубством, у чому зацікавлена Росія. Тож якісно і без надмірного стресу реінтегрувати нині окуповані території Україна зможе хіба через 10-20 років.

Такий прогноз в інтерв’ю «Українській правді» зробив один із найавторитетніших політологів у світі, відомий американський публіцист з українським корінням Олександр Мотиль.

Він – один із тих, хто ще раніше стверджував, що «Україна може вижити лише без окупованого Донбасу». Зараз його думка не змінилася. Каже, для того, щоб вважати саме так, є кілька причин. І економічні, і геополітичні, й електоральні. Зокрема, Путін відібрав у колишньої Партії регіонів, а нині у Опозиційної платформи, мільйони голосів виборців, підірвав її електоральну базу.

«Понад те, Донбас не потрібен і Росії. Путіну потрібен Донбас в нинішньому його стані в складі України», – переконаний Олександр Мотиль. Саме тому, за версією політолога, Путін і далі грається з Мінськими домовленостями, щоб при можливості повернути окуповану територію у склад України, але саме у нинішньому її вигляді – розбитому і хаотичному.

«Це, звичайно, було б згубною стратегією для України. І я думаю, що притомні українські політики це також розуміють. Я не бачу сьогодні ресурсу України на якісну реінтеграцію окупованих територій», – пояснив свою позицію Мотиль в інтерв’ю.

 На його думку, якщо говорити про реальні терміни, то реінтеграція Донбасу можлива лише через 10-20 років. І то в тому випадку, якщо Україна буде зі стабільною демократією, багатою, сильною. Тільки за таких умовах реінтеграція такого «жалюгідного регіону» не буде надмірним шоком для держави, її економіки.

А от, як бути у такій ситуації із проукраїнським населенням сходу, як пояснити їм такі реалії, – питання складне.

«Я не кажу, що Україна мала би офіційно проголосити, що вона відкидає Донбас і не зацікавлена в його поверненні. Ні, це наша територія, окупована, вона має повернутися. Але вона має повернутися за певних умов. Україна має бути сильнішою, демократичнішою, спроможною показати цим людям перспективу», – резюмував Олександр Мотиль.

Довідка

Олександр Джон Мотиль. Народився 21 жовтня 1953 року в Нью-Йорку. Нащадок українських емігрантів. Професор політології Ратґерського університету, одного з найстаріших в США. У 2010-2020 роках Мотиль потрапив до десятки найвпливовіших політологів за версією Academic Influence.

Також він відомий письменник і художник. Як зазначають в «Українській правді», його монографію “Підсумки імперій: занепад, розпад і відродження” (“Imperial Ends: The Decline, Collapse, and Revival of Empires”) вивчають майбутні політологи в найпрестижніших університетах світу.

Як письменник двічі був номінований на Премію Пушкарт (2008, 2013), а як живописець мав низку персональних виставок у Нью-Йорку, Торонто, Філадельфії, Вестпорті.

Фото: “Лівий берег”

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"