НТА > НОВИНИ > Суспільство > «Фантомні патрулі» на українських дорогах: що мають знати про них водії

«Фантомні патрулі» на українських дорогах: що мають знати про них водії

Поліцейські автомобілі без розпізнавальних знаків стежитимуть за дотриманням правил дорожнього руху

829

В Україні від завтра, 25 січня, на патрулювання доріг заступають поліцейські «фантоми» – службові автомобілі без розпізнавальних знаків, які стежитимуть за дотриманням правил дорожнього руху, і передаватимуть патрульним інформацію про автомобілі, водії яких порушують ПДР.

Про це повідомили у прес-службі МВС.

Зазначають, що авто оснащені системами контролю за швидкістю транспорту. “Фантоми” зможуть визначати швидкість і коли рухатимуться самі, і коли стоятимуть на місці.

Після фіксації правопорушення відбуватиметься зчитування та розпізнавання номерних знаків, які перевірятимуть у базі даних.

«Не секрет, що наразі “фантом” – це автомобіль Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Зрозуміло, що надалі марки та моделі авто не називатимемо відкрито, бо це суперечить концепції використання таких комплексів», – повідомив на своїй сторінці у фейсбук перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Зазначають, що після фіксації і перевірки метадані із відповідною інформацією відправлятимуть у систему автоматичної фіксації, яка опрацює їх й автоматично сформує постанови про адміністративні правопорушення. До відповідальності за порушення притягуватимуть власника авто або користувача.

Майже всі правопорушення швидкісного режиму будуть фіксуватися в автоматичному режимі без зупинки транспортного засобу порушника.

Не в автоматичному режимі фіксація порушень ПДР здійснюватиметься спецавтомобілем за допомогою двох відеокамер, якими оснащений автомобіль. Вони мають здатність фіксувати порушення ПДР, що відбуваються попереду та позаду службового авто.

Як правило, це відбуватиметься нечасто й стосуватиметься лише найзухваліших і найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень ПДР, які будуть помічати інспектори під час патрулювання “фантому”. Наприклад, проїзд на червоне світло чи перетин подвійної суцільної, де це дійсно могло призвести до надсерйозних наслідків.

«Мета впровадження цієї поліцейської новації не збільшення штрафів, а превенція», — наголосили в МВС.

Зазначають, що станом на сьогодні, 24 січня, в Україні чотири спецавтомобілі-«фантоми» готові до патрулювання. Цього року заплановано закупівлю 30 таких спецавтомобілів, а 2023 року — 110.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"