НТА > НОВИНИ > Культура > Завжди Професіонал. Помер Жан-Поль Бельмондо

Завжди Професіонал. Помер Жан-Поль Бельмондо

317

На 89-ому році життя помер культовий французький актор Жан-Поль Бельмондо.

Про це повідомило видання  Le Figaro із посиланням на адвоката актора. Що стало причиною смерті, наразі не відомо.

У виданні нагадали, що славу Бельмондо принесла роль аморального шанувальника Хамфрі Богарта у фільмі «На останньому диханні». Стрічка вийшла ще у 1959 році.

Свої найкращі ролі він зіграв у режисерів французької «нової хвилі»: Годара («Жінка є жінка», 1961), Луї Маля («Злодій», 1967), Франсуа Трюффо («Сирена з “Міссісіпі», 1969) , Клода Шаброля («Доктор Пополь», 1972), Алена Рене («Стависьки», 1974). Втім в Україні його найбільше знають за роллю у драматичному трилері «Професіонал», який з`явився на екранах у 1981 році.

За свою акторську кар’єру Жан-Поль Бельмондо зіграв у майже сотні фільмів. Востаннє – у 2015 році у «Бельмондо очима Бельмондо». Також у його доробку десятки ролей у театрі.

Жан-Поль Бельмондо двічі номінувався на премію BAFTA як найкращий іноземний актор. У 1989 році здобув премію «Сезар» за роль у фільмі «Улюбленець долі». У 2011 році удостоєний почесної Золотої пальмової гілки Каннського кінофестивалю. У 2016 році отримав нагороду «Золотий лев» за внесок у світовий кінематограф.

Довідка

Жан-Поль Бельмондо народився 9 квітня 1933 року у французькому Ньої-сюр-Сен. Батько був скульптором. Тривало обирав, ким стати – спортсменом чи актором. Урешті у 20 років вступив у Вищу національну консерваторію драматичного мистецтва у Парижі.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі