НТА > НОВИНИ > Суспільство > Збільшився список українських полонених на окупованих територіях Донбасу

Збільшився список українських полонених на окупованих територіях Донбасу

Серед українських полонених на території ОРДЛО переважно «засуджені за шпигунство»

107

За період перемир’я на Донбасі список українських полонених збільшився на 70 осіб. Зараз у місцях несвободи на окупованій території утримують понад 300 осіб.

Про це повідомив сайт телеканалу «Дом» із посиланням на омбудсмена Людмилу Денісову. За її словами, на окупованому Донбасі 301 громадянин України незаконно «засуджений» і утримується в місцях несвободи – це полонені, а також «засуджені за шпигунство».

Але скільки насправді українців незаконно утримують там, достеменно не відомо.

«За цей період перемир’я список громадян України, які потрапили до в’язниць збільшився на 70 осіб. І процес триває, їх вже 301-на особа. Щодня ми бачимо, що щось відбувається. Кого взяли, потім випустили, потім знову взяли», – додала Денісова.

У грудні Україна в тимчасово-контактній групі запропонувала звільнити трьох жінок, яких утримують на окупованих територіях. Їх раніше начебто погодилися передати нардепу Віктору Медведчуку, але в результаті окупанти і тоді, і тепер відмовилися це зробити.

Нагадаємо, що ще на початку вересня президент України Володимир Зеленський передав президенту США Джо Байдену список із 450-ти імен українських полонених, які перебувають на території Росії та окупованих територіях Криму і Донбасу.

У травні секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявляв, що після засудження Віктора Медведчука його можуть обміняти на полонених українців. Втім, таке рішення може прийняти лише президент.

Нещодавно Служба безпеки України опублікувала свідчення колишнього коменданта в’язниці «Ізоляція», що розташована на тимчасово окупованій території Донецької області. Раніше його затримала контррозвідка СБУ. Йому оголосили про підозру відразу за 4-ма статтями Кримінального кодексу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі